با این فرمول 3 گانه درخواست کردن دیگر برایتان سخت نیست

خط سلامت: پروژه نوشتن یکی از کارهایی است که نیازمند دقت، توجه و تمرکز است.

با این فرمول 3 گانه درخواست کردن دیگر برایتان سخت نیست

پروژه  چه کاری باشد و یا علمی و تحصیلی نحوه نگارش آن اهمیت زیادی دارد. برخی افراد در نوشتن مهارت خوبی ندارند. 

به گزارش خط سلامت تکنیک هایی برای بهتر نوشتن پروژه در این مطلب عنوان شده است.

پروژه نوشتن و تکنیک های میانبر

پروژه نوشتن نیاز به تکنیک هایی برای انجام سریعتر دارد زیرا کاری زمان بر است. برای انجام بهتر و دقیق تر نوشتن پروژه خود از تکنیک های زیر استفاده کنید:

وظایف مختلف را تفکیک کنید

به یاد داشته باشید که طوفان فکری، طرح کلی، تحقیق، نوشتن و ویرایش همگی متفاوت هستند و برای فرآیند نوشتن ضروری هستند. خیلی اوقات مردم این اشتباه را مرتکب می شوند که بین هر مرحله تمایز قائل نمی شوند و بدتر از آن، سعی می کنند همه آن ها را یکجا انجام دهند.

ترکیب مراحل به چند دلیل روند نوشتن شما را کند می کند. اول، وقتی سعی می‌کنید دو کار را همزمان انجام دهید - مثلاً نوشتن و ویرایش - در حال تلاش برای انجام چند کار هستید. با این حال ، مغز انسان در انجام چند وظیفه ای خوب نیست.

دوم، آن وظایف مختلف با سرعت های متفاوتی پیش می روند. وقتی روی یک کار در یک زمان تمرکز می کنید، می توانید اهداف بسیار دقیق و واقعی تری تعیین کنید.

استفاده از برنامه تبدیل صدا به متن

برخی نویسندگان به صورت شفاهی محتوای خود را به خوبی توضیح دهند اما در نوشتن آن ها ضعیف هستند و همین امر وقت زیادی از آن ها می گیرد خصوصا برای افراد کمالگرا این کار زمان بر تر می شود.

استفاده از برنامه تبدیل صدا به متن یک پادزهر عالی برای کمال گرایی است. وقتی نمی توانید اشتباهات خود را ببینید یا نثر ضعیف خود را ببینید، کمتر احتمال دارد که در مورد آن ها وسواس داشته باشید یا برای اصلاح آن ها متوقف شوید.

با آسان ها شروع کنید

شناخت خود به شما کمک می کند تا اهداف واقع بینانه تعیین کنید و جلسات کاری سازنده را برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، یاد خواهید گرفت که برای کارهایی که از آن ها متنفر هستید، برنامه ریزی نکنید.

هر روز یا جلسه کاری را با یک برد زودهنگام شروع کنید، که به شما انگیزه می‌دهد تا در کارهای سخت دوام بیاورید. همچنین نسبت به پروژه و پیشرفت خود در کل احساس مثبت تری خواهید داشت. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان