شگفت انگیز ترین درمان میگرن با آب گرم / این شیوه علمی را دنبال کنید

خط سلامت: میگرن یک اختلال عصبی است که با سردرد شدید و ضربان‌دار همراه است. درم‍ان‌های مختلفی برای میگرن وجود دارد.

شگفت انگیز ترین درمان میگرن با آب گرم / این شیوه علمی را دنبال کنید

میگرن از بیماری‌هایی است که فرد را در انجام تمام فعالیت‌های روزانه ناتوان می کند. میگرن عوامل محیطی و ژنتیکی دارد و متفاوت از سردردهای معمولی، باعث درد متوسط ​​تا شدید  و ضربان دار شود که در یک طرف سر متمرکز می شود.

به گزارش خط سلامت افراد مبتلا به میگرن حساسیت به نور و بو، حالت تهوع یا استفراغ را نیز تجربه می کنند. در صورت عدم درمان، علائم تا ۳ روز ادامه دارند. طول مدت سردرد و تناوب حمله‌ها در افراد مختلف، متفاوت است. در ادامه یکی از راه‌های سنتی بهبود علائم میگرن را توضیح می دهیم:

درمان میگرن با آب گرم

یک تحقیق در سال ۲۰۱۶ این درمان را مورد بررسی قرار داد و محققان ۴۰ فرد مبتلا به میگرن مزمن را انتخاب کردند و آن‌ها را به دو گروه تقسیم کردند. به هر دو گروه داروی مرسوم میگرن داده شد، اما یک گروه "آب درمانی" نیز دریافت کردند و پاها و بازوهای خود را در آب گرم قرار دادند و روزانه ۲۰ دقیقه روی سر ماساژ یخ داشتند. در پایان مطالعه ۴۵ روزه، محققان دریافتند که افراد گروه آب درمانی نسبت به گروه دیگر درد کمتری داشتند.

چرا آب گرم بر میگرن موثر است؟

وقتی فردی پاهای خود را در آب گرم می گذارد، به انتقال خون به سمت پاها و ساق پا  کمک می کند و با فعال کردن اعصاب دیگر میزان کل سیگنال درد را که به مغز می‌رسد را کاهش می دهد و در نتیجه درد کاهش می یابد.

آب گرم احساس بودن در وان آب گرم را ایجاد می کند که آرامش بخش است، همچنین قرار دادن پا در آب داغ سیستم عصبی مرکزی را منحرف می کند و هدایت سیگنال درد را کاهش می دهد.

تنها نگرانی دمای آب است که باید از دماسنج یا انگشت خود استفاده کنید تا ببینند آیا قابل تحمل است یا خیر و پاهای خود را در آب بسیار داغ و در حال جوش قرار ندهید.

درمان‌های دیگر

درمان‌های خانگی دیگر نوشیدن آب فراوان، پرهیز از صداها و نورهای بلند و در صورت امکان چرت کوتاه پیشنهاد می شود. همچنین اجتناب از مصرف زیاد یا کمبود کافئین نیز کمک می کند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان