این 2 تخمه را جایگزین مرطوب کننده پوست کنید

خط سلامت: پوست درخشان و صاف در زیبایی حرف اول را می زند. پوست تماس زیادی با آلودگی های محیطی دارد.

این 2 تخمه را جایگزین مرطوب کننده پوست کنید

پوست یکی از نقاط حساس بدن است که نیاز به مراقبت دارد. 

به گزارش خط سلامت برای داشتن پوستی شاداب مصرف آجیل توصیه می شود. 

پوست شاداب با مصرف آجیل

پوست در فصل زمستان خشک و آسیب پذیر می شود. برای داشتن پوستی مرطوب و سالم می توان مصرف برخی از انواع  آجیل را در سبد غذایی اضافه کرد. آجیل و دانه های روغنی زیر برای تقویت پوست استفاده می شوند:

تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E است، آنتی اکسیدانی که به خنثی کردن رادیکال های آزاد و محافظت از پوست در برابر آسیب های محیطی کمک می کند.

 بادام

بادام منبع غنی ویتامین E است، آنتی اکسیدانی که به محافظت از پوست در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. ویتامین E همچنین از تولید کلاژن حمایت می کند و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد. 

 گردو

اسیدهای چرب امگا 3 و اسیدهای چرب غیراشباع موجود در گردو با کاهش التهاب و خطوط ریز به سلامت پوست کمک می کنند. گردو همچنین حاوی روی است که برای حفظ پوست صاف و جلوگیری از آکنه ضروری است. علاوه بر این، کمپلکس ویتامین B موجود در گردو به مرطوب شدن پوست و کاهش خطوط ریز کمک می کند.

تخمه کدو 

تخمه کدو که به نام پپیتا شناخته می شود، منبع خوبی از روی است که نقش مهمی در حفظ سلامت پوست دارد. روی از سیستم ایمنی بدن حمایت و به بهبود زخم کمک می کند و برای افرادی که پوست شان مستعد آکنه است مفید می باشد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان