اگر دیابت دارید از این میوه استوایی غافل نشوید

خط سلامت : آب نارگیل یک نوشیدنی بسیار خوشمزه است که مزایای فراوانی برای سلامتی دارد. آب نارگیل سرشار از مواد معدنی است و به کنترل علایم دیابت کمک می کند.

اگر دیابت دارید از این میوه استوایی غافل نشوید

آب نارگیل به تامین ویتامین و سایر مواد معدنی مورد نیاز بدن کمک می کند. پژوهش ها نشان داده است نوشیدن متعادل آب نارگیل نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز بدن و کنترل علایم دیابت ایفا می کند.

به گزارش خط سلامت از آنجا که آب نارگیل شاخص گلیسمی پایین دارد، گزینه ای مناسب برای افراد مبتلا به دیابت است. پتاسیم موجود در آب نارگیل به تنظیم فشار خون در افراد مبتلا به دیابت کمک کند.

 آب نارگیل و ویژگی های تغذیه ای

آب نارگیل یک نوشیدنی سالم است که غالبا از نارگیل های جوان و سبز تهیه می شود. در این بخش توضیح می دهیم که چه چیزی آب نارگیل را تا این حد خاص می کند.

ارزش غذایی

یک فنجان (240 میلی لیتر) آب نارگیل خام دارای :

کالری: 44

کربوهیدرات: 10.5 گرم

فیبر: 0 گرم

شکر: 9.5 گرم

پروتئین: 1.7 گرم

چربی: 0.5 گرم

الکترولیت ها

بدن ما به مواد معدنی حیاتی به نام الکترولیت نیاز دارد. آنها مایعات بدن ما را متعادل نگه می دارند. آب نارگیل سرشار از آن است و بخش خوبی از نیاز روزانه شما را تنها در یک فنجان تامین می کند.

هیدراتاسیون کم کالری

آب نارگیل می تواند به شما در کنترل وزن کمک کند و در عین حال هیدراته بمانید. علاوه بر این، یک پیچ و تاب شیرین به آب مصرفی شما اضافه می کند.

آنتی اکسیدان ها

طبیعت آب نارگیل را با آنتی اکسیدان ها پر کرده است. این مواد با رادیکال‌های آزاد مضر مبارزه می‌کنند که آن را به انتخاب خوبی برای نوشیدن تبدیل می‌کند.

دیابت و علائم آن

دیابت زمانی است که سطح قند خون بالا به دلیل مشکلات انسولین بدن را آزار می دهد. دو نوع اصلی این بیماری وجود دارد:

دیابت نوع 1

دیابت نوع 1 زمانی اتفاق می افتد که بدن انسولین بسیار کمی تولید کند. این هورمون برای کنترل قند خون مورد نیاز است. معمولا در دوران کودکی یا نوجوانی خود را نشان می دهد.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 زمانی است که بدن به اندازه کافی از انسولین استفاده نمی کند و باعث افزایش قند خون می شود. معمولاً در بزرگسالان ظاهر می شود. چاقی، عدم فعالیت بدنی و ژن ها در آن نقش دارند.

علائم رایج دیابت

علائم دیابت می تواند تشنگی رفع نشدنی، دفع مکرر ادرار، کاهش وزن ناگهانی، خستگی و تاری دید باشد. مدیریت تغییرات سلامت و سبک زندگی کلیدی در مدیریت دیابت است.

ارتباط بین آب نارگیل و دیابت

ما در این بخش بررسی خواهیم کرد که چگونه آب نارگیل در کنترل دیابت قرار می‌گیرد و به این می‌پردازیم که چگونه می‌تواند مکمل خوبی برای یک برنامه غذایی مناسب دیابت باشد.

تراکم مواد مغذی

آب نارگیل سرشار از مواد مغذی است و به کنترل قند خون کمک می کند و در عین حال شما را هیدراته نگه می دارد.

محتوای فیبر و کربوهیدرات

رژیم غذایی پر از فیبر و قند کم برای بیماران دیابتی مفید است. آب نارگیل نسبت به اکثر نوشیدنی ها کربوهیدرات کمتری دارد.

شاخص گلیسمی آب نارگیل

شاخص گلیسمی (GI) نشان می دهد یک غذا با چه سرعتی قند خون را افزایش می دهد. غذاهای با GI پایین، گلوکز را به آرامی آزاد می کنند و از افزایش ناگهانی قند خون جلوگیری می کنند. آب نارگیل دارای GI پایین تری است که متناسب با برنامه غذایی دیابت است.

 تأثیر بر سطح قند خون

مطالعات نشان می دهد نوشیدن آب نارگیل به کنترل قند خون کمک می کند. مواد مغذی موجود در آب نارگیل به عملکرد بهتر انسولین در بدن کمک می کند. این به کاهش سطح قند خون کمک می کند. با این حال، تحقیقات بیشتری با انسان مورد نیاز است، اما این یافته‌ها امیدوارکننده به نظر می‌رسند.

فواید آب نارگیل برای برای بیماران دیابتی

گفته می شود مصرف  آب نارگیل برای بیماران دیابتی مفید است. این بخش به نکات مثبت احتمالی می پردازد.

بهبود گردش خون

دیابت اغلب جریان خون را بدتر می کند. داشتن آب نارگیل ممکن است به گشاد شدن رگ های خونی کمک کند و به گردش خون بهتر کمک کند. اما برای اثبات این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز است.

 مدیریت وزن

آب نارگیل مدیریت وزن را آسان تر می کند. این یک نوشیدنی کم کالری است که حاوی مواد مغذی است. این می تواند به کنترل وزن و حفظ سلامت کمک کند.

افزایش متابولیسم

گفته می شود مصرف آب نارگیل متابولیسم را تسریع می کند. افزایش متابولیسم به سوزاندن چربی و قند کمک می کند و به طور بالقوه کنترل دیابت را آسان تر می کند.

سلامت کلیه

مصرف منظم آب نارگیل برای سلامت کلیه مفید است. تحقیقات نشان می دهد  آسیب کلیه ناشی از دیابت را کاهش می دهد، اگرچه مطالعات طولانی مدت بیشتری برای اثبات این امر مورد نیاز است.

سلامت قلب

آب نارگیل می تواند یک انتخاب دوستدار قلب باشد. سرشار از مواد مغذی مانند پتاسیم و منیزیم است که برای قلب مفید است. تحقیقات بیشتری برای تایید این مزیت مورد نیاز است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان