10 نکته برای کاهش علائم یائسگی

خط سلامت: یائسگی یکی از دوره های طبیعی در طول زندگی زنان است که با توجه به وضعیت بدنی هر شخص در سن خاصی روی می دهد.

10 نکته برای کاهش علائم یائسگی

یائسگی زنان را با مسائل روحی و جسمی رو به رو می کند. آموزش مدیریت مسائل مرتبط با یائسگی به زنان در این دوره کمک بسیاری می کند.

به گزارش خط سلامت یائسگی علائم و نشانه های متعددی دارد.

یائسگی و استتراتژی هایی برای بهبود نشانه ها

یائسگی با قطع پریود در زنان آغاز می شود. علائم زیر دردوره یائسگی بروز می کند:

گرگرفتگی

گرگرفتگی نشانه یائسگی است . یادداشت روزانه به افراد در شناسایی عوامل محرک گرگرفتگی کمک می کند. یک دفترچه یادداشت داشته باشید و یادداشت کنید که وقتی گرگرفتگی را تجربه می کنید کجا هستید و چه می کنید. بسیاری از زنان متوجه می شوند استرس، کافئین و آب و هوای گرم  از عوامل محرک رایج هستند.

تعریق شبانه

یکی از علائم و نشانه های دیگر یائسگی تعریق شبانه است. برخی از زنان دچار گرگرفتگی می شوند که آنقدر شدید است که خواب را مختل می کند. بهبود وضعیت خواب و استفاده از روانداز خنک در این موضوع کمک کننده است.

مشکلات خواب

برای کاهش علائم یائسگی و بهبود خواب، ورزش کنید. تای چی و یوگا را امتحان کنید. مدیتیشن نیز کمک می کند. حتما ۳ ساعت قبل از خواب ورزش کنید زیرا ورزش  شما را در شب بیدار نگه می دارد.

خشکی واژن

خشکی واژن یکی از ناراحت کننده ترین علائم یائسگی برای زنان است. برخی از هورمون ها در یائسگی کاهش می یابند که منجر به علائم خشکی می شود. 

تغییر خلق و خو

تغییرات خلقی یکی دیگر از علائم رایج یائسگی است که بسیاری از زنان تجربه می کنند. خلق و خوی بالا و پایین مرتبط با یائسگی است. زنانی که قبل از یائسگی مستعد ابتلا به سندرم پیش از قاعدگی بوده اند ممکن است در طول یائسگی دچار نوسانات خلقی بزرگتری شوند. با خانواده و دوستان خود در فعالیت های لذت بخش شرکت کنید. برخی از زنان برای کاهش علائم خلقی به نسخه ای برای داروهای ضد افسردگی یا قرص های ضد بارداری با دوز پایین نیاز دارند.

سردرد

در دوران یائسگی سردرد میگرنی جدید ایجاد یا بدتر می شود. برخی از زنان در دوران یائسگی متوجه تشدید میگرن می شوند. برخی از زنان برای اولین بار در دوران یائسگی دچار میگرن می شوند. برخی از محرک های رایج سردرد عبارتند از استرس، کم آبی، گرسنگی و تغییرات دما. داشتن رژیم غذایی سالم در این موضوع کمک کننده است.

ریزش مو

زنان در دوران یائسگی متوجه ریزش مو در نقاط جدید و همچنین ریزش مو در سر خود می شوند. بسیاری از زنان در دوران یائسگی متوجه نازک شدن مو و ریزش مو می شوند. یکی دیگر از اثرات ناخواسته این زمان این است که زنان  موهای ناخواسته روی گونه ها و چانه خود در می آورند. بهتر است در این دوره از محصولات ملایم مراقبت از مو ، از جمله رنگ مو که عاری از مواد شیمیایی سمی باشد استفاده شود.

جوش های آکنه

زنان یائسه آکنه را تجربه می کنند. آکنه برای بسیاری از افراد در سال های نوجوانی مشکل است، اما در دهه 50 در دوران یائسگی نیز اتفاق می افتد. از محصولات ملایم و غیر کومدوژنیک - از جمله پاک کننده، مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید که منافذ را مسدود نمی کند.

مه مغزی

مه مغزی و اختلال حافظه یکی دیگر از علائم شایع گزارش شده توسط زنان در دوران یائسگی است. بسیاری از زنان مه مغزی را در یائسگی گزارش می کنند.

با یادگیری چیزهای جدید ذهن خود را تیز نگه دارید. به یک سرگرمی مشغول شوید. یک زبان جدید یاد بگیرید. در کلاس های هنری شرکت کنید. زنانی که گرگرفتگی بیشتری را تجربه می کنند مشکلات حافظه بیشتری را گزارش می کنند. افزایش گرگرفتگی با استرس مرتبط است، بنابراین سطح استرس خود را پایین نگه دارید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان