چگونه باسن تان را خوش فرم کنید + 6 نکته علمی

خط سلامت: چاقی باسن به دلیل عوامل متعددی از جمله رژیم غذایی ناسالم، سبک زندگی بی تحرک، ساختار ژنتیکی یا حتی عدم تعادل هورمونی ایجاد می شود. چاقی لگن نشانه سالمی نیست.

چگونه باسن تان را خوش فرم کنید +  6 نکته علمی

چاقی باسن باعث می شود افراد از تمرینات مختلفی برای چربی سوزی استفاده کنند اما تمرینات کمتری برای کاهش چربی های لگن وجود دارد.

به گزارش خط سلامت تکنیک هایی برای کاهش چاقی لگن وجود دارد.

چاقی باسن و استراتژی ها

چاقی باسن تناسب اندام افراد را به هم می ریزد. کاهش چربی لگن شامل ترکیبی از تمرینات هدفمند، رژیم غذایی سالم و تغییرات کلی در شیوه زندگی است. ترکیب استراتژی های زیر به افراد  کمک می کند تا به اندامی متعادل و خوش فرم برسند:

ورزش قلبی عروقی

تمرینات قلبی برای سوزاندن کالری و از دست دادن چربی کلی، از جمله ناحیه لگن، بسیار مهم هستند. فعالیت هایی مانند دویدن، دوچرخه سواری، شنا یا پیاده روی سریع را در برنامه روزانه خود بگنجانید. حداقل 150 دقیقه در هفته تمرینات هوازی با شدت متوسط ​​انجام دهید.

تمرینات قدرتی

قدرت عضلانی متابولیسم بدن را افزایش می دهد و به بدن کمک می کند حتی در زمان استراحت کالری بیشتری بسوزاند. تمرینات قدرتی را که قسمت پایین تنه را هدف قرار می دهند، مانند اسکات، لانژ و تمرینات پا را ترکیبی انجام دهید. سعی کنید به تدریج مقاومت خود را افزایش دهید تا عضلات خود را به چالش بکشید.

عادات غذایی سالم

تغذیه نقش مهمی در کاهش چربی دارد. یک رژیم غذایی متعادل را اتخاذ کنید که شامل غذاهای مفید مانند میوه ها، سبزیجات، پروتئین های بدون چربی و غلات کامل باشد. با توجه به اندازه وعده‌های غذایی خود، کالری دریافتی خود را مدیریت کنید.

در حالی که کاهش کلی کالری دریافتی بسیار مهم است، منابع چربی های سالم مانند آووکادو، آجیل و روغن زیتون را در رژیم غذایی خود بگنجانید. این چربی ها احساس سیری ایجاد می کنند و از سلامت کلی حمایت می کنند.

آبرسانی

نوشیدن آب کافی برای سلامت کلی ضروری است و از تلاش های کاهش وزن حمایت می کند. آب به کنترل اشتها، و هضم غذا کمک می کند و از مصرف بیش از حد کالری جلوگیری می کند. سعی کنید حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید تا خود را به خوبی هیدراته نگه دارید.

منع غذاهای فرآوری شده و قندها

غذاهای فرآوری شده و قندهای اضافه شده به دریافت کالری اضافی کمک می کنند. روی غذاهای کامل و غنی از مواد مغذی تمرکز کنید و مصرف تنقلات شیرین، نوشابه ها و غذاهای فرآوری شده را محدود کنید. جایگزین های سالم تری مانند میوه ها، آجیل و ماست را انتخاب کنید.

 مدیریت استرس

استرس مزمن منجر به افزایش وزن، به ویژه در ناحیه شکم و لگن می شود. فعالیت های کاهش استرس را در زندگی روزمره خود مانند یوگا، مدیتیشن، یا تمرینات تنفس عمیق در برنامه روزانه خود انجام دهید، و شاهد تغییر کلی در اضافه وزن خود خواهید بود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان