کشف مهم متخصصان گوارش در مورد بیماری های گوارشی

خط سلامت: بیماری التهابی روده علائم مختلفی دارد. این علائم شامل درد در معده ، اسهال، خونریزی مقعدی، نیاز فوری به مدفوع و موارد دیگر است. بیماری التهابی روده به گفته متخصصان در جهان در حال افزایش است.

کشف مهم متخصصان گوارش در مورد بیماری های گوارشی

بیماری التهابی روده با سبک زندگی و رژیم غذایی سالم کنترل می شود. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد یک رژیم غذایی سالم از سن یک سالگی شانس ابتلا به بیماری التهابی روده را به شدت کاهش می دهد.

به گزارش خط سلامت رژیم غذایی کودکان تاثیر به سزایی در ابتلا به بیماری التهابی روده دارد.

بیماری التهابی روده و رژیم غذایی

بیماری التهابی روده که به نام IBD نیز شناخته می شود، زمانی رخ می دهد دستگاه گوارش ملتهب می شود. یک مطالعه تازه منتشر شده نشان داد رژیم غذایی پیشگیرانه حاوی مقدار زیادی سبزیجات و ماهی راهی برای جلوگیری از این بیماری می باشد.  علت مشخصی برای IBD وجود ندارد، اما معمولاً در افرادی با سیستم ایمنی ضعیف‌تر رخ می‌دهد.

برای رسیدن به این یافته‌های جدید، محققان داده‌های هزاران کودک را از پایگاه‌های داده در سراسر سوئد و نروژ را تجزیه و تحلیل کردند. در طول این مطالعه، دانشمندان از والدین خواستند تا جزئیاتی در مورد رژیم غذایی فرزندان شان در سنین مختلف داشته باشند.

آن ها دریافتند رژیم غذایی با مقدار بیشتری سبزیجات و ماهی در سن یک سالگی کودک با خطر کمتری برای ابتلا به این بیماری مرتبط است. این مطالعه گزارش داد کودکانی که نوشیدنی‌های شیرین‌شده بیشتری مصرف می‌کردند با ۴۲ درصد افزایش خطر مرتبط بودند.

هنگامی که کودکان مورد مطالعه 3 ساله بودند، دانشمندان متوجه شدند تنها مقدار بسیار زیاد ماهی در رژیم غذایی به کاهش خطر ابتلا به این بیماری کمک می کند.

این یافته‌های جدید با این فرضیه مطابقت دارند رژیم غذایی در اوایل زندگی، از طریق تغییرات در میکروبیوم روده، بر خطر ابتلا به IBD تأثیر می گذارد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان