آب معدنی نخورید! حاوی 4 نوع سم است

خط سلامت: نوشیدن آب در بطری پلاستیکی برای سلامتی مضر است. در خرید آب معدنی بابد تجدید نظر کنید.

آب معدنی نخورید! حاوی 4 نوع سم است

نوشیدن آب در بطری های یک بار مصرف پلاستیکی عوارض جدی برای سلامتی دارد.

به گزارش خط سلامت بطری آب پلاستیکی می تواند حاوی ذرات سمی باشد.

نوشیدن آب در بطری پلاستیکی

نوشیدن آب در بطری های یک بار مصرف پلاستیکی یک مسئله رایج در بین افراد است. بطری های پلاستیکی یک بار مصرف به راحتی در دسترس هستند و حمل آن راحت است. یک مطالعه جدید نشان داده است به طور متوسط ​​یک بطری یک لیتری آب شامل 240000 قطعه پلاستیکی قابل تشخیص است. اینها به عنوان نانو پلاستیک شناخته می شوند که برای سلامتی مضر می باشند.

خطرات سلامتی نوشیدن آب از بطری های پلاستیکی

نوشیدن آب از بطری های پلاستیکی خطرات زیر را به دنبال دارد.

بلع میکروپلاستیک

بطری های پلاستیکی میکروپلاستیک ها را در آب آزاد می کنند که می توانند بلعیده شوند و در طول زمان در بدن تجمع پیدا کنند. این ذرات منجر به مشکلات سلامتی مختلفی می شوند، زیرا حامل مواد شیمیایی مضر هستند.

شستشوی شیمیایی

بطری های پلاستیکی مواد شیمیایی مضر مانند BPA (بیسفنول A) را وارد آب می کنند. BPA به عنوان مختل کننده تعادل هورمونی شناخته شده است و با مشکلات تولید مثل و مشکلات رشد مرتبط است.

سموم محیطی

پلاستیک ها سموم محیطی را جذب می کنند و در صورت مصرف، این سموم بر سلامتی تأثیر منفی می گذارد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض چنین آلاینده هایی ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی ، مشکلات تنفسی، اختلالات عصبی و اختلالات متابولیک را افزایش می دهد.

سرطان زاهای بالقوه

برخی از مواد شیمیایی موجود در پلاستیک‌ها مانند فتالات و استایرن، سرطان‌زا هستند. آن ها در ایجاد سرطان های مختلف، از جمله سرطان سینه، سرطان پروستات، و سرطان های مربوط به سیستم تولید مثل نقش دارند. 

جایگزین کردن بطری فلزی به جای بطری پلاستیکی روش بهتری برای نوشیدن و نگهداری آب است.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان