راههای افزایش رابطه جنسی / پیامدهای نارضایتی در رابطه جنسی را جدی بگیرید

خط سلامت: ازدواج فرصتی است که افراد با آن صمیمت و عشق را تجربه می کنند. اما در این میان دسته ای از زوج ها به رابطه جنسی توجه نشان نمی دهند در حالی که منشاء بسیاری از اختلافات که بین زوجین وجود دارد به دلیل نارضایتی در رابطه جنسی است.

راههای افزایش رابطه جنسی / پیامدهای نارضایتی در رابطه جنسی را جدی بگیرید

رضایت از رابطه جنسی

به گزارش خط سلامت تجربه رابطه جنسی خوب معیار تعیین کننده یک رابطه موفق است، ولی تنها معیار نیست. اگر تعریف زوجین از رابطه جنسی ، یک تعریف مشابه باشد، رضایت از رابطه جنسی به‌طول خواهد انجامید و بر زندگی مشترک‌ هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

خشونت در رابطه جنسی

اگر خشونت پایه یک رابطه باشد، زوجین در زمان برقراری رابطه، به یکدیگر آسیب می زنند، یعنی زندگی زناشویی سالمی ندارند و وقتی پای عدم سلامت به میان می‌آید، مشکلات در رابطه زیاد می شود و در پایان رابطه به بن بست می رید.

فکر می کنید ریشه خشونت کجاست؟

خشونت، انکار و دیگر رفتارهای منفی، گاهی ریشه در گذشته دارند و گاه به دلیل وجود مشکلاتی در زمان حال نمایان می‌شوند. اگر مشکلاتی که گریبان‌گیر رابطه شده‌اند، به گذشته مربوط هستند، زوجین نیازمند مراجعه به روان‌شناس بالینی و روان‌درمانی هستند. شاید او برای خلاص شدن از سایه گذشته‌اش، به زمان زیادی نیاز داشته باشد. با همکاری یک روان‌شناس بالینی، زوجین زودتر راهی برای خروج از بحران پیدا خواهند کرد..

چرا برخی زوجین مایل به برقراری رابطه جنسی نیستند؟

رابطه جنسی، بخش مهمی از رابطه عاطفی زن و شوهر است و معمولا، وقتی زوج‌ها دچار بحران‌های عاطفی می‌شوند، قبل از هرچیز، رابطه زناشویی آن‌ها در معرض آسیب قرار می‌گیرد. جنس این رابطه از عاطفه است و به همین دلیل است که وقتی فرد با خشم، هراس یا احساسات ناخوشایند دیگری درگیر می شود، نمی‌تواند رابطه زناشویی سالمی را هم برقرار کند.رابطه زناشویی، از گذشته تا امروز، تلاشی برای افزایش صمیمیت بوده است. آسیب‌های دوران کودکی، در روان همه انسان ها ریشه دارد و از جنبه‌های مختلف در زندگی فرد تاثیر می‌گذارد، یکی از این جنبه‌ها، توان و تمایل به صمیمیت است. این آسیبی ممکن است فرد را از ورود در تمامی روابط صمیمانه، از رابطه با همکلاسی‌ها گرفته تا … دچار مشکل کند.

تفاهم در رابطه جنسی مهم است

تفاهم در رابطه جنسی و ایجاد رابطه‌ای صمیمانه و سالم، یکی از همان عواملی است که می‌تواند در ساختن سقفی محکم برای زندگی‌ به زوجین کمک کند. مسائل زناشویی، به سابقه رشدی هر دوی زوجین بستگی دارد و می‌تواند برکیفیت زندگی مشترک‌ تاثیر بگذارد. پس در صورتی‌که احساس کردید این رابطه، برایتان آرامش‌بخش، دوست‌داشتنی و خوشایند نیست، با همسرتان در این مورد گفت‌وگو کنید. اولین کسی که از وجود مشکلی در این میان باید با خبر شود، شریک زندگی شماست و وقتی که با هم در این مورد گفت‌وگو کردید، در صورت تداوم چالش‌ها، باید موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان