این مردها ارباب رابطه جنسی اند / این 4 مرد روح رابطه را می کشند

خط سلامت: افرادی که در رابطه جنسی به دنبال کمال گرایی و رفتارهای کنترل گرایانه هستند، عشق را در همسر خود خاموش می کنند و نتیجه برعکس می گیرند.

این مردها ارباب رابطه جنسی اند  / این 4 مرد روح رابطه را می کشند

به گزارش خط سلامت روانشناسان بالینی دانشگاه کنت دریافتند زنانی که تصور می کنند شریک جنسی آنها استانداردهای کمال گرا را به آنها تحمیل می کند و آنها را دچار اختلال عملکرد جنسی در رابطه جنسی می کند.

در اولین مطالعه عمیق در مورد چگونگی تأثیر انواع مختلف کمال گرایی در رابطه جنسی بر زنان محققان دریافتند کمال گرایی در رابطه جنسی "تجویز شده توسط شریک" به تصور منفی از خود کمک می کند.

این تحقیق که توسط پروفسور یواخیم استوبر در دانشکده روانشناسی دانشگاه انجام شد ، پاسخ 366 زن را در نظر گرفت. این زنان ، شامل 230 دانشجو و 136 کاربر اینترنت که به ترتیب میانگین سنی 19.7 و 30 سال داشتند. به افرادی که در این مطالعه بودند گفته شد که آیا "انتظارات و باورهای شخصی و بین فردی بر جنسیت و عملکرد جنسی فرد تأثیر می گذارد".

4 مدل کمال گرایی در رابطه جنسی

محققان بین چهار شکل کمال گرایی در رابطه جنسی تفاوت قائل شدند: خود محور، شریک مدار، کمال گرایی با دیدگاه های شریک جنسی و کمال گرایی با دیدگاه های اجتماعی. آنها دریافتند که کمال گرایی در رابطه جنسی تجویز شده توسط شریک به خودپنداره جنسی منفی زن و اختلال عملکرد جنسی زنان کمک می کند. به طور خاص، کمال گرایی در رابطه جنسی تجویز شده توسط شریک کاهش عملکرد جنسی زنان را در مورد برانگیختگی پیش بینی کرد.

آنها همچنین دریافتند کمال گرایی در رابطه جنسی تجویز شده توسط شریک، کاهش عزت جنسی و افزایش اضطراب جنسی را پیش بینی می کند و نشان می دهد این یک عامل روانی است که ممکن است مشکلات خودپنداره جنسی در زنان را به دنبال داشته باشد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان