نیاز های زنان برای داشتن یک زندگی جنسی شاد و سالم

خط سلامت: مطالعات نشان داده است رابطه جنسی سلامت قلب را بهبود می بخشد و  ایمنی بدن را تقویت می کند. به علاوه ، رابطه های منظم با همسرتان یک رابطه صمیمانه ایجاد می کند که برای خلق یک رابطه سالم بسیار مهم است.

نیاز های زنان برای داشتن یک زندگی جنسی شاد و سالم

بسیاری از زنان انگیزه های جنسی شان نوسان دارد که ممکن است از مسائل بزرگتری ناشی شود .از برخی جهات، میل جنسی فشارسنج سلامت کلی است.اگر کسی با میل جنسی کم رو به رو شود، علامتی است که نشان می دهد با موضوع دیگری از نظر عاطفی یا جسمی درگیر است.

خوشایند و ناخوشایندهای اتاق خواب

به گزارش خط سلامت افراد می توانند خواسته های شان را به شریک زندگی شان منتقل کنند.

توانایی تمرکز بر لحظه

افراد با سبک زندگی پر استرس ، حتی وقتی ترجیح می دهند روی مسایل عاشقانه تمرکز کنند، دچار حواس پرتی می شوند اما برای زنان، تمرکز بر ماندن در لحظه مهم است. بودن در مکانی آرام زمانی که مغز غیرفعال می شود، تحریک و ارگاسم کامل را به دنبال دارد.

توانایی بودن در لحظه به زنان در بهبود زندگی جنسی کمک می کند. مطالعات نشان داد زنانی که مدیتیشن می کردند، عملکرد بالاتری کسب کرده اند.

تصویر بدنی مثبت و اعتماد به نفس جنسی

اگر زن از بدن خود احساس خوبی نداشته باشد، لذت بردن از رابطه جنسی برای او چالش برانگیز است. مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی جنسی نشان می دهد تصویر بدن ، از جمله نگرانی های مربوط به وزن، وضعیت جسمانی، جذابیت جنسی و افکار در مورد بدن در طول فعالیت جنسی، پیش بینی کننده رضایت جنسی در زنان است. یافته ها حاکی از آن است زنانی که رضایت جنسی پایینی دارند بهتر است از درمان هایی بهره مند شوند که این جنبه های خاص تصویر بدن را هدف قرار دهند.

مطالعه دیگری نشان داد که تکرار ورزش و آمادگی جسمانی باعث افزایش جذابیت و افزایش سطح انرژی می شود که هر دو باعث می شوند افراد نسبت به خود احساس بهتری داشته باشند.هم برای مردان و هم برای زنان، تصویر منفی از بدن می تواند مانع ایجاد ارتباط موثرشود و یک عامل مهار کننده در رابطه جنسی باشد. تصویر مثبت از بدن می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد.

نکته آخر این است که از وضعیت سلامت جنسی شریک زندگی خود آگاهی داشته باشید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است .

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان