پرچم آتش بس زن و شوهری با 5 مدل حرف زدن

خط سلامت: عبارت “بهترین زندگی خود را داشته باشید” این روزها زیاد مطرح می شود و ممکن است تا حدی به دلیل انتظارات غیر واقعی درعشق و ازدواج مقصر باشد. البته داشتن بهترین زندگی ذهنی است، اما اساساً به توانایی دستیابی به شادی از طریق رشد خود از طریق خودآگاهی اشاره دارد.

پرچم آتش بس زن و شوهری با 5 مدل حرف زدن

به گزارش خط سلامت داشتن یک زندگی کامل و مطابق با پتانسیل آن یک هدف معقول به نظر می رسد، اما آیا " بهترین زندگی " خود واقعاً قابل دستیابی است ؟

دکتر کارولین لیف، توضیح می دهد: تلاش برای بهترین زندگی ممکن است شما را تشویق کند که بیشتر به دنبال علایق خود باشید و از کنار آمدن با روابط ضعیف اجتناب کنید. با این حال، درک این نکته نیز مهم است که در زندگی، گاهی اوقات ناامید خواهیم شد. لحظاتی وجود خواهد داشت که بیشتر از آنچه در زندگی دارید می خواهید و این می تواند بسیار ناامید کننده باشد.

اینکه چه چیزی باعث ایجاد یک رابطه عالی می شود به افراد بستگی دارد. در حالت ایده‌آل، زوج‌ها باید در تلاش باشند تا بهترین زندگی مشترک خود را داشته باشند ازدواجی که شامل احترام، حمایت و توانایی برقراری ارتباط واضح است، اگرچه این همیشه ممکن نیست.

ارزیابی مهارت های عشق

ما برای عشق به دنیا آمده ایم. ما حسی ذاتی از خوبی خود، خوبی دیگران و زندگی داریم. ما عشق ورزیدن را از طریق تعامل یاد می گیریم. اگر آنها خوب پیش بروند، ما به انسان های دوست داشتنی تبدیل می شویم. اگر این کار را نکنند، روابط ما ممکن است آسیب ببیند. این مسابقه می تواند زخم ها (کمبود عشق) را آشکار کند، بنابراین می توانید شروع به درمان آنها کنید و عشق بیشتری را در زندگی خود بیاورید.

روال‌ها و تشریفات می‌توانند در ذهن و مغز ما معجزه کنند. روال در روابط می تواند به کاهش عدم اطمینان در رابطه ذهن و مغز و بدن کمک کند و می تواند منجر به اضطراب کمتر در مورد ماهیت رابطه شود. اما این روال‌ها ممکن است مانع از یک رابطه شوند، اگر شروع به عادی شدن کنند.

با شریک زندگی خود واقعی شوید

لیف توضیح می دهد: این واقعا مهم است که یک خط ارتباطی باز با شریک زندگی خود داشته باشید. به اشتراک گذاشتن منظم خود با یکدیگر باعث افزایش صمیمیت می شود.

اگر ناراضی هستید، احساسات تان را به شریک زندگی خود بگویید. لیف می‌گوید: مهم‌ترین چیزی که باید هنگام حل هر مشکلی در رابطه به خاطر بسپارید این است که شما در یک رابطه هستید، به این معنی که نمی‌توانید آنچه را که از سر می‌گذرانید پنهان کنید. انجام این کار فقط مشکلات شما را به عنوان یک زوج و به صورت فردی بدتر می کند.

5 نوع مکالمه

چرا بیان احساسات این قدر دشوار است؟ کارشناسان می گویند به این دلیل است که تفسیر نادرست بسیار آسان است.

شفاف باشید.

قبل از اینکه بنشینید و با شریک زندگی خود صحبت کنید، کمی خود یابی کنید.

گفتگو را در اولویت قرار دهید.

زمانی را برای صحبت اختصاص دهید، ترجیحاً زمانی که هر دو طرف آرام باشند و بدون حواس‌پرتی، زمان کافی داشته باشند تا به آنچه در جریان است بپردازند. شما زمان می‌خواهید تا به طور منطقی و واضح درباره مسائل صحبت کنید.

حداقل یک ویژگی را که به نظر شما در شریک زندگی تان جذاب است، به اشتراک بگذارید.

یک رویکرد خوب این است که گفتگو را با بحث در مورد آنچه در مورد یکدیگر دوست دارید و تحسین می کنید شروع کنید. صحبت کردن در مورد خاطرات خوبی که از ابتدای رابطه‌تان تا به امروز دارید، می‌تواند لحن خوبی ایجاد کند.

همانطور که مکالمه را به سمت مسائل ناراحت کننده سوق می دهید، صادق و مستقیم و در عین حال مهربان باشید.

از بازی سرزنش اجتناب کنید.

شریک زندگی خود را سرزنش نکنید، فریاد نزنید و نامی نبرید. با آرامش توضیح دهید چرا ناراضی هستید یا چه چیزی در رابطه کم است، آن را بگویید.

لیف می‌گوید هر چیزی که شما بگویید ممکن است شنیدن یا پردازش آن برای او سخت باشد و ممکن است با عصبانیت یا ناراحتی واکنش نشان دهد. فقط به خود یادآوری کنید که او احتمالاً از آنچه شما می گویید شگفت زده می شود.

یکطرفه کردن گفتگو

از یک طرفه کردن گفتگو خودداری کنید. شریک زندگی خود را تشویق کنید تا احساسات خود را به اشتراک بگذارد. اگر تنش وجود دارد یا در برقراری ارتباط با یکدیگر مشکل دارید، درمان ممکن است کمک کند. فورد می‌گوید: یک شخص ثالث می‌تواند کمک کند تا ببینید چه چیزی ممکن است درست در مقابل شما باشد.

سازش یا بسته شدن

ادامه یا عدم ادامه کار روی یک رابطه یک تصمیم شخصی است که فقط افراد حاضر در رابطه می توانند آن را بگیرند.

برای برخی از زوج ها، ممکن است راهی برای ایجاد تغییرات و یافتن راهی برای پیشرفت هر دو طرف وجود داشته باشد. فورد می گوید: در رابطه شما بیش از یک نفر وجود دارد. کار کردن روی آن بیش از یک نفر از شما زمان می برد.

لیف توضیح می دهد: مهم است که سازش برای همه افراد در رابطه به طور یکسان انجام شود.

فورد می افزاید: هر شریک باید زمانی را برای تأمل در مورد احساس خود اختصاص دهد. آیا هنوز هم شریک زندگی خود و شخصی که تبدیل شده است را دوست دارید یا به آنچه قبلاً بوده میل دارید؟ آیا می توان شراکت را بازسازی کرد، یا خطی رد شده یا اعتمادی شکسته شده است که قابل اصلاح نیست؟

گاهی اوقات هیچ راهی برای سازش وجود ندارد لیف می‌گوید: سازش هرگز نباید قربانی ارزش‌ها، باورها یا نیازهای اصلی باشد.

در نهایت به این بستگی دارد که آیا هر دو طرف می خواهند به رابطه ادامه دهند یا نه. لیف می گوید: تغییر سخت است، اما باید تصمیم بگیرید که بهتر است با هم رشد کنید و تغییر کنید یا از هم جدا شوید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان