تله افسردگی برای سالمندان

خط سلامت: افسردگی سالمندان با سه تله خود را نشان می دهد به گونه ای که سالمندان افسرده را در تاریکی نگه می دارد. افسردگی فراتر از خلق و خوی غم انگیز و از دست دادن علاقه است. افراد در هنگام افسردگی تحریک پذیر و عصبانی هستند و تغییراتی در اشتها، خواب و انرژی شان ایجاد می شود. این افراد در گذشته به سر می برند و دچار ناامیدی هستند. مشکلات شناختی مانند تمرکز ضعیف اغلب در آنان رخ می دهد.

تله افسردگی برای سالمندان

شناخت افسردگی سالمندان

به گزارش خط سلامت تصور می شود که افزایش خواب، مه آلود بودن حافظه و احساس خستگی به سادگی از علائم پیری هستند.

زوال عقل یا افسردگی

در مرحله بعدی، می توانیم سریعاً مشکلات شناختی را به زوال عقل یا آلزایمر نسبت دهیم. با این حال بر اساس اعلام انجمن روانپزشکی آمریکا (APA) یکی از ویژگی های اصلی افسردگی سالمندان، کاهش عملکرد فکری است که شبیه زوال عقل و آلزایمر است. یکی از راه های تشخیص تفاوت این است که سالمندان افسرده، نقایص شناختی را بسیار ناامیدکننده می دانند و روی آن تأکید می کنند که بر احساس ناامیدی می افزاید ولی افراد مبتلابه زوال عقل یا آلزایمر ممکن است متوجه نشوند که دچار مشکلات شناختی هستند.

شروع افسردگی در اواخر عمر با خطر بیشتر ابتلا به آلزایمر ارتباط دارد بنابراین ارائه دهندگان درمان باید به طور مداوم ناامیدی های شناختی مربوط به افسردگی را از علائم شروع زوال عقل متمایز کنند.

مراحل شناسایی افسردگی در سالمندان

سوالات زیر و پاسخ هایی که افراد سالمند به آن می دهند تا حدودی می تواند نشان دهد که فرد سالمند دچار افسردگی شده است یا خیر؟

احساس غم یا افسردگی می کنید؟ جزئیات را بپرسید آنها ممکن است بگویند اهمیتی نمی دهم، احساس خمودگی دارم و … برای توصیف خلق و خوی خود استفاده کنند ، این ها حکایت از افسردگی سالمندان است. حتی اگر آنها افسردگی را انکار کنند، منفی نگری ، به راحتی تحریک شدن و عصبانیت و مودی بودن نیز نکته های منفی برای ارزیابی بیشتر موضوع هستند.

آیا آنها به گذشته می پردازند یا نگران آینده هستند؟

آیا آنها اعتقاد دارند که مزاحم دیگران هستند؟ این در افسردگی سالمندان غیر معمول نیست، اما افراد سالخورده ممکن است به دلیل مراقبت هایی که ممکن است به آن احتیاج داشته باشند ، این احساس را داشته باشند.

آیا آنها ترجیح می دهند صبح ها بیدار نشوند ،تا به خودکشی فکر نکنند؟

البته ، عوارض پزشکی مانند پارکینسون و بیماری های عروقی می تواند افسردگی را تقلید یا آن را تشدید کند. در نظر داشته باشید که افراد مسن بیشتر با مشکلات پزشکی روبرو می شوند و بنابراین از داروهای مختلفی استفاده می کنند که می توانند علائم تقلید از افسردگی را نیز ایجاد کنند. بنابراین معاینه فیزیکی از اهمیت بالایی در روند ارزیابی برخوردار است.

پیامدهای مراقبت

در حالی که افراد سالمند می توانند مستعد ابتلا به افسردگی درون زا باشند ، به این معنی که هیچ رویداد خاصی زندگی را به وجود نیاورد ، اما احتمال وجود استرس روانی اجتماعی بسیار زیاد است.

افسردگی سالمندان غالباً از تنهایی ناشی از فروپاشی حلقه اجتماعی ناشی می شود، یا در مورد آنچه که در زندگی پشیمان شده اند اظهار تأمل می کنند. با محدودیت های اجتماعی COVID-19، بسیاری از افراد سالمند ما که برای شرکت های روزانه به مراکز ارشد اعتماد کرده اند، واقعاً رنج می برند.

علاوه بر این ، توانایی های جسمی محدود ممکن است افراد سالمند را از انجام فعالیت های معنادار مانند کار داوطلبانه، مسافرت یا شغل دور کند. در چنین مواردی، کار ما کمک به آنها برای انطباق با روش های جدید نزدیک شدن به آن موارد است، شاید در همکاری با یک متخصص کاردرمانی یا کشف فعالیت های معنادار جدید راهکار موثری باشد. در حالی که می توان آن را به سادگی "نگه داشتن احساسات" دانست، اما بیماران سالمند اغلب از ابتدای درمان با یک تجربه کاتارتیک بیشتر با تمرکز بر انعکاس زندگی، چیزهای زیادی را بدست می آورند، که در طی آن، مضامین دیگری آشکار می شود.

با توجه به خطر مضاعف آلزایمر با افسردگی در اواخر عمر ، متخصصان روانپزشکی سالمندان توصیه می کنند که پس از شناسایی ، افسردگی تا حد ممکن درمان انجام شود.

واضح است که تشخیص افسردگی توسط متخصص خواهد بود. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است .

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان