این گل را بخورید تا آلزایمر نگیرید

خط سلامت: آیا گیاه آپارتمانی می تواند به پیشگیری از زوال عقل کمک کند؟ گل یاس حاوی ماده شیمیایی فورسیتیا با خاصیت ضد التهابی برای کند کردن بیماری آلزایمر است. التهاب زمینه ساز بیماری آلزایمر و بسیاری دیگر از بیماری های عصبی مرتبط با سن است.

این گل را بخورید تا آلزایمر نگیرید

به گزارش خط سلامت گل یاس رشد سریع و شکوفه های زرد و درخشان دارد. اگر فردی هستید که بستگانش به بیماری آلزایمر مبتلا شده‌، به‌ویژه اگر افراد مبتلا زن بوده اند ، برگ‌های این گل را به سالاد استفاده کنید.

این گیاه حاوی ماده شیمیایی ضد التهابی است. همچنین کپسایسین موجود در زردچوبه، دارچین، زیره، زنجبیل، رزماری و فلفل اثرات ضد التهابی دارد.

التهاب زمینه ساز ایجاد مولتیپل اسکلروزیس، زوال عقل ، ایدز ، بیماری آلزایمر و همچنین بسیاری از بیماری های عصبی مرتبط با سن است. غذا خوردن انرژی ذخیره شده در پیوندهای کربنی موجود در چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین هایی را که رژیم غذایی را تشکیل می دهد، به بدن می رساند. تنفس، اکسیژن را به میتوکندری می‌آورد تا بقایای کربنی را که هنگام از هم پاشیدن این پیوندها تشکیل می‌شوند، از بین ببرد. این فعالیت حیاتی واحد، متابولیسم اکسیداتیو یا تنفس نامیده می شود که برای بقای روزانه ضروری است، مهمترین عاملی است که به آرامی، دقیقه به دقیقه و روز به روز، استرس اکسیداتیو را تولید می کند

مواد شیمیایی ضد التهابی

گیاهان آنتی اکسیدان و مواد شیمیایی ضد التهابی را به نفع ما تولید نمی کنند. آنها این مواد شیمیایی را برای بقای خود تولید می کنند. گیاهان بی حرکت می ایستند و نور خورشید را جذب و اکسیژن زیادی تولید می کنند. در نتیجه، گیاهان در معرض سطوح بسیار بالایی از استرس اکسیداتیو و رادیکال های آزاد هستند که به راحتی می تواند به آنها آسیب برساند.

عصاره فورسیتیا

عصاره فورسیتیا با مهار رسوب آمیلوئید در مغز به طور قابل توجهی از اختلال حافظه جلوگیری می کند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان