این ورزش برای افراد مبتلا به میگرن سم است

خط سلامت: میگرن منجر به سردرد شدید و در برخی موارد، احساس درد در ناحیه چشم می شود. پژوهش ها نشان داده است دوچرخه سواری علایم میگرن را تشدید می کند. دوچرخه سواری مجازی و تجربه بالا و پایین شدن در آن به افرادی که دچار سردرد میگرنی هستند نسبت به افرادی که به میگرن مبتلا نیستند، بیشتر سرگیجه و احساس عدم تعادل و حالت تهوع می دهد.

این ورزش برای افراد مبتلا به میگرن سم است

میگرن یک بیماری عصب شناختی ( نورولوژیک ) است. مشخصه اصلی این بیماری احساس درد شدید، در ناحیه سر است. علاوه بر این افراد مبتلا به میگرن، حالت تهوع و حساسیت افراطی به نور و صدا را تجربه می کنند.

به گزارش خط سلامت پژوهش ها نشان داده است انجام برخی از انواع ورزش ها، علایم میگرن را تشدید می کند.

میگرن را کدام ورزش تشدید می کند؟

میگرن در نتیجه ورزش دوچرخه سواری، تشدید می شود.

دوچرخه سواری افرادی را که دچار سردرد میگرنی هستند، نسبت به افرادی که به میگرن مبتلا نیستند، بیشتر دچار سرگیجه و احساس عدم تعادل و حالت تهوع می کند.

بر اساس یک مطالعه جدید که در مجله پزشکی آکادمی نورولوژی آمریکا منتشر شده است ، محققان دریافتند افرادی که به میگرن مبتلا هستند، هنگام دویدن روی غلتک مجازی، فعالیت سلول های عصبی بیشتری در نواحی خاصی از مغز داشته و در مناطق دیگر مغز فعالیت کمتری داشته اند.

میگرن و بیماری های حرکتی

محققان می گویند: این پردازش غیرعادی محرک های حرکتی بینایی در مغز با میگرن و حساسیت بیشتر به بیماری های حرکتی ارتباط دارد.

محققان دانشگاه هامبورگ در آلمان می گویند: میلیون ها نفر به طور مرتب دچار سردردهای میگرنی دردناک و ناتوان کننده می شوند که کیفیت زندگی آنها را کاهش می دهد.

درمان ساده برای میگرن

افراد مبتلا به میگرن اغلب از سرگیجه ، مشکلات تعادلی و درک نادرست از مکان بدن خود در فضا هنگام میگرن شکایت دارند. با شبیه سازی دوچرخه سواری مجازی ، مطالعه محققان نشان داد برخی از این مشکلات نه تنها در افرادی که میگرن را تجربه می کنند بیشتر می شود، بلکه همچنین با تغییرات در نواحی مختلف مغز همراه است.

با شناسایی و تعیین دقیق این تغییرات، تحقیقات ما می تواند به درک بهتر میگرن منجر شود که به نوبه خود می تواند منجر به توسعه درمان های بهتر شود.

دوچرخه سواری و میگرن

محققان با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) اسکن مغزی هر یک از شرکت کنندگان را هنگام تماشای فیلم ها برای تجربه دوچرخه سواری مجازی مشاهده کردند. هیچ یک از شرکت کنندگان در طول دوچرخه سواری های مجازی، میگرن را تجربه نکردند. پس از دوچرخه سواری مجازی ، از شرکت کنندگان در مورد میزان سرگیجه ، بیماری حرکتی و علائم دیگر آنها نظرسنجی شد.

محققان دریافتند 65 درصد از افراد مبتلا به میگرن در مقایسه با 30 درصد از افراد بدون میگرن دچار سرگیجه شده اند. در پرسشنامه ای در مورد بیماری حرکتی که شدت علائم را در مقیاس 1 تا 180 نشان می داد ، افراد مبتلا به میگرن دارای نمره متوسط 47 در مقایسه با میانگین نمره 24 برای افراد بدون میگرن گرفته بودند. افراد مبتلا به میگرن همچنین علائم بیشتری را تجربه می کردند ، به طور متوسط 1 دقیقه و 19 ثانیه در مقایسه با میانگین 27 ثانیه علائم آنها شدیدتر بود.

مناطق مغزی مربوط به میگرن

با اسکن مغز ، محققان توانستند تغییرات در فعالیت سلول های عصبی را بر اساس جریان خون در مناطق خاصی از مغز شناسایی کنند. افراد مبتلا به میگرن فعالیت خود را در پنج ناحیه از مغز افزایش دادند ، از جمله دو ناحیه در مجرای اکسیپیتال، ناحیه پردازش بینایی مغز و فعالیت آنها در دو ناحیه دیگر از جمله شکنج پیشانی میانی کاهش یافت. این تغییرات مغزی با ناتوانی میگرن و بیماری های حرکتی ارتباط دارد.

یکی دیگر از مناطق مغز که در آن مشخص شد فعالیت سلول های عصبی در افراد مبتلا به میگرن وجود دارد ، در داخل هسته پونتین بود که به تنظیم حرکت و سایر فعالیت های حرکتی کمک می کند. این افزایش فعالیت به انتقال غیرطبیعی اطلاعات بصری، شنوایی و حسی در مغز مربوط است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان