3 روش ساده که غیر ممکن است دیگر خشمگین شوید

خط سلامت: خشم یک احساس طبیعی انسان است که معمولاً واکنشی به رویدادی یا احساس ناامیدی، ناتوانی، بی عدالتی یا تهدید است.

3 روش ساده که غیر ممکن است دیگر خشمگین شوید

خشم همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد. خشم ناشی از احساس خارج از کنترل است.

به گزارش خط سلامت زمانی که احساس اضطراب و عصبانیت می کنید، اغلب به این دلیل است که احساس می کنید گیر کرده اید و راه حلی وجود ندارد.

خشم و راهکار های مدیریت آن

خشم به وسیله رفتار های مختلفی بروز می کند. افراد می توانند احساس خشم خود را به روشی سالم مدیریت کنند. روش های زیر برای کنترل ابراز خشم توصیه می شود:

یک نفس عمیق بکش

دلیل محکمی وجود دارد که مردم هنگام عصبانیت نفس کشیدن را توصیه می کنند. زمانی که احساس عصبانیت می‌کنید، واکنش جنگ یا گریز بدن شما تحریک می‌شود و اکسیژن کافی به بدن تان نمی‌رسد. برخی از تمرینات تنفسی یا مدیتیشن را برای کمک کردن امتحان کنید. تنفس عمیق به توقف پاسخ استرس کمک می کند.

هنگامی که احساس آرامش و کنترل بیشتری کردید، می‌توانید منطقی تر فکر کنید، کمتر حساس باشید و اقداماتی را انجام دهید که به نفع شما (و دیگران) باشد.

صحبت در مورد خشم

احساساتی مثل خشم بهتر است بروز کنند و راجع به آن صحبت شود. اما این مهم است که چگونه احساسات قوی خود را ابراز می کنید. گپ زدن با دوستان و عزیزان همفکرتان در مورد احساسات تان می تواند به شما کمک کند که به روشی موثر احساسات را بیان کنید.

حواس خود را پرت کنید

اگر همه چیز شکست خورد، پیدا کردن راه دیگری برای هدایت انرژی خود می تواند ذهن شما را از آنچه شما را عصبانی می کند دور کند. پیاده روی، شروع یک سرگرمی جدید، پخت و پز، تمیز کردن ، تماشای یک کمدی، ورزش، گم کردن خود در یک کتاب خوب تا زمانی که ذهن شما را برای مدتی از مشکل تان دور کند، می تواند به شما کمک کند خشم را تحت کنترل بگیرید. 

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان