4 دلیل که چرا آه حسرت می کشید ؟

خط سلامت: حسرت خوردن به دنبال از دست دادن موهبتی اتفاق می افتد که انسان قدر آن را ندانسته است. پژوهش ها نشان داده است از دست دادن برخی فرصت ها در زندگی، منجر به حسرت خوردن می شود.

4 دلیل که چرا آه حسرت می کشید ؟

حسرت خوردن با احساس غم  همراه است. آیا تاکنون شنیده اید که فردی پس از روایت یک ماجرای تراژدیک یا صحبت کردن در رابطه با فرصتی که از دست رفته است، آه عمیقی بکشد؟ این آه کشیدن های گاه و بی گاهی نشان از حسرت های بزرگ دارد.

به گزارش خط سلامت پژوهش ها نشان داده است از دست دادن برخی فرصت ها در زندگی، منجر به حسرت خوردن می شود.

حسرت خوردن چرا اتفاق می افتد؟

حسرت خوردن در نتیجه از دست دادن فرصت های زندگی ایجاد می شود. در ادامه برخی از مواردی که بی توجهی به آن ها در جوانی منجر به حسرت خوردن در سنین بالاتر می شود را توضیح می دهیم:

عدم توجه به رشد شخصی

عدم توجه به رشد شخصی در سنین جوانی، حسرت خوردن در سنین بالاتر را به دنبال دارد. با این حال پژوهش ها نشان داده است رشد شخصی به یک زمان خاص محدود نمی شود. شما می توانید در هر سن یا مرحله ای از زندگی سرمایه گذاری روی رشد شخصی را شروع کنید.

عدم ابراز محبت و قدردانی

از دست دادن فرصت برای گفتن احساس خود به یک عزیز قبل از اینکه او را از دست بدهید، منجر به حسرت خوردن می شود.

برای اینکه حسرت خوردن را کاهش دهید، از این تجربه درس بگیرید و با افرادی که به آنها اهمیت می دهید ارتباط برقرار کنید، به آنها بگویید چقدر برای شما مهم هستند و قدردانی خود را از آنها نشان دهید.

احترام نگذاشتن به خود

آیا تا به حال پیش آمده است که به دیگران اجازه دهید با شما بد رفتار کنند، یا زمانی که در یک رابطه ارزش های شما به خطر افتاده است ولی چیزی نگفته اید؟

احترام نگذاشتن به خود منجر به حسرت خوردن در آینده می شود، ولی از آنجا که تمرکز بر حسرت ها گذشته را تغییر نمی دهد، کاری که می توانید انجام دهید این است که از این لحظه به بعد به خودتان احترام بگذارید و سلامت روان خود را برای هیچ فرد یا هیچ رابطه ای به خطر نیندازید.

زندگی نکردن در لحظه

در نهایت، یکی از قوی‌ترین علت های حسرت خوردن، زندگی نکردن در لحظه است. حواس پرتی دائمی و عجله کردن باعث می شود انسان از بودن در لحظه حال غافل شود.

پشت سر گذاشتن گذشته، عدم اشتغال خاطر نسبت به آینده، زندگی در لحظه حال و شکر گزاری  منجر به کاهش حسرت خوردن می شود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان