رواشناسی رنگ مثل قرص های آرامبخش عمل می کند

خط سلامت: روانشناسی رنگ به توضیح این مطلب می پرداز که چرا افراد رنگ خاصی را به سایر رنگ ها ترجیح می دهد. همچنین این حیطه از روانشناسی تاثیر استفاده از رنگ های مختلف را بر روحیه و سلامت روان نشان می دهد.

رواشناسی رنگ مثل قرص های آرامبخش عمل می کند

روانشناسی رنگ و آگاهی از اصول آن به افراد کمک می کند، مناسب ترین رنگ را برای دیوارها، پرده ها و سایر لوازم خانگی انتخاب کنند. زمانی که فرد درک بهتری از روانشناسی رنگ دارد، انتخاب مناسب ترین رنگ برای چیدمان داخل خانه تسهیل می شود.

به گزارش خط سلامت ناآگاهی از مبانی روانشناسی رنگ، منجر می شود فرد رنگی نامناسبی برای پرده اتاق و سایر قسمت های خانه انتخاب کند. به عنوان مثال، استفاده از پرده های خاکستری برای اتاق خواب، باعث ایجاد احساس کسالت و خستگی می شود. در مقابل، پرده های آبی و بنفش به فرد احساس آرامش بیشتری می دهند. 

روانشناسی رنگ و بهترین رنگ پرده

روانشناسی رنگ تأثیر انواع رنگ را بر روان انسان نشان می دهد.

برخی رنگ‌ها فشار خون را افزایش می دهند و حتی روی چشم‌های تأثیر می گذارند، در حالی که برخی دیگر اثر آرام‌بخشی دارند و سطح انرژی را افزایش می دهند. انتخاب رنگ مناسب هنگام خرید پرده اتاق خواب یا سایر وسایل نقش کلیدی در تعیین خلق و خو و روحیه دارد. 

پرده های رنگی و تاثیر آن ها بر روحیه

در ادامه تاثیر رنگ های مختلف پرده را بر روحیه و خلق و خوی فرد توضیح می دهیم:

پرده قرمز

رنگ قرمز اغلب با احساس عشق و اشتیاق  مرتبط است. از آنجاکه این رنگ تأثیر احساسی زیادی دارد، کسالت و احساس خستگی را کاهش می دهد.

پرده آبی

آبی رنگی تسکین دهنده است که برای کاهش فشار خون و سطح استرس کاربرد دارد. این رنگ اغلب با احساس راحتی و آرامش همراه است که آن را برای اتاق خواب ایده آل می کند. 

پرده هایی با رنگ آبی روشن خلق و خوی و روحیه را تقویت کرده و به خواب راحت کمک می کند.

پرده سبز

پرده‌ سبز برای اتاق‌خواب‌ مناسب است زیرا باعث خواب خوب می‌شود و اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

رنگ سبز برای دفتر کار نیز مناسب است، زیرا نشان دهنده رشد و شکوفایی است و به کاهش اضطراب کار کمک می کند.

پرده نارنجی

رنگ نارنجی احساس راحتی ایجاد می کند، مثبت اندیشی را تقویت می کند و پذیرش تغییرات را آسان تر می کند. پرده های نارنجی برای ناهار خوری و اتاق نشیمن، جایی که خانواده و دوستان برای صرف غذا و گفتگو جمع می شوند، عالی هستند. پرده های نارنجی یک محیط اجتماعی سالم ایجاد می کنند و ذهن و بدن را طراوت می بخشد.

نارنجی همچنین اشتها را تحریک کرده و به هضم غذا کمک می کند، بنابراین انتخاب خوبی برای پرده آشپزخانه است.

پرده زرد

رنگ زرد نیز مانند رنگ نارنجی باعث ایجاد حس مثبت، دوستی، شایستگی و شادی می شود. آشپزخانه‌ها و اتاق‌های مهمان فضاهای مناسبی برای آویزان کردن پرده‌های زرد هستند، زیرا فوراً روحیه را افزایش می دهند.

پرده صورتی

رنگ صورتی خاصیت آرامش بخشی دارد و اغلب با عشق، مهربانی و شفقت همراه است. این رنگ  احساس خشم و رنجش را کاهش می دهد و از آنجایی که روی روابط شخصی تأثیر مثبت دارد، پرده های صورتی برای اتاق خواب نیز عالی هستند. پرده های صورتی روشن هم برای اتاق مطالعه و هم برای اتاق بچه ها ایده آل هستند، زیرا احساس عشق، همدلی و بازیگوشی را تقویت می کنند.

پرده سفید

رنگ سفید نشان دهنده خلوص، آرامش، معصومیت، وقار و شادی است. رنگ سفید حس مثبتی به می دهد که به احساس شادی و رضایت کمک می کند. پرده های سفید برای ایجاد فضایی آرام در اتاق خواب عالی هستند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان