روانشناسی شخصیت / با این 5 تکنیک هیچکس نمی تواند به احساسات تان بازی کند

خط سلامت: فریب دادن یک عمل ناپسند است که افراد برای منافع و سود خود از دیگران سواستفاده می کنند تا بتوانند به اهداف شخصی خود برسند.

روانشناسی شخصیت / با این 5 تکنیک هیچکس نمی تواند به احساسات تان بازی کند

فریب دادن به وسیله بازی با احساسات دیگران صورت می گیرد و افراد وارد یک بازی دروغین می شوند.

به گزارش خط سلامت تکنیک هایی برای مقابله با فریب کاری وجود دارد که به افراد کمک می کند تا در کمال خونسردی فریب را خنثی کنند و وارد بازی دیگران نشوند.

فریب کاری و تکنیک های خنثی سازی

فریب کاری اعتماد افراد را در هم می شکند و باعث می شود افراد بعد از فریب خوردن ضربه عاطفی ببینند. تکنیک های زیر برای خنثی کردن فریب و محافظت از خود توصیه می شود:

تاکتیک هایشان را دور بزنید

فریب کاری در مورد استفاده از کنترل عاطفی برای به دست آوردن قدرت یا نفوذ بر کسی است. "هدف یک فریبکار این است که بر دیگران قدرت و کنترل داشته باشد تا به آنچه می خواهد دست یابد."

شناسایی نشانه های فریبکاری به شما کمک می کند تا زودتر متوجه فریب شوید و از فرد فریبکار دور شوید.

مرزهای مشخصی را تعیین کنید

تعیین مرزهای واضح برای همه روابط شما مهم است، بنابراین این باید تمرین استاندارد برای شما باشد. اما تعیین حد و مرز با فرد فریبکار بسیار مهم است. دلیل این امر این است: هدف نهایی برای یک فریب کنترل و نفوذ نامحدود بر شماست. مرزها یک آچار در کارها ایجاد می کنند، زیرا مرزها محدودیت های مشخصی در مورد آنچه شما مایل به پذیرش هستید، مشخص می کنند.

 آرام و از نظر عاطفی جدا بمانید

آرام ماندن در یک موقعیت هیجانی آسان نیست. به همین دلیل است که این نکته بعدی برای خنثی کردن یک فریب است که  بدون از دست دادن خونسردی واقعا سخت است، اما بسیار مهم است.

فریبکاری فقط در صورتی کار می کند که از نظر احساسی سرمایه گذاری کرده باشید. فرد فریبکار در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو می شود تا در شما اعتماد ایجاد کند و چیزی شبیه پیوند عمیق دوستی یا حتی عشق ایجاد می کند. هنگامی که به آن ها اعتماد کنید، به احتمال زیاد کنترلی را که می خواهند بر شما داشته باشند را در اختیار آن ها قرار می دهید.

نکته اصلی اینجاست که اگر آرام بمانید و از نظر عاطفی وابسته نباشید، افراد فریبکار نمی‌توانند به شما نزدیک شوند و شما را کنترل یا تحت تأثیر قرار دهند.

بر اساس انگیزه عمل نکنید.

احساسات قوی می تواند قضاوت را مختل کند و تفکر عینی و انتقادی را چالش برانگیز کند. این دقیقا همان چیزی است که افراد فریبکار می خواهند. آن ها می‌خواهند موقعیتی با بار عاطفی ایجاد کنند که با احساسات شما بازی کند و شما را مجبور کند بر اساس انگیزه عمل کنید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان