روانشناسی شخصیت / این 7 علامت نشان می دهد دارید قوی تر می شوید

خط سلامت: افراد قوی یک شبه در زندگی تبدیل به یک فرد قوی نشده اند بلکه چالش ها و مشکلات زیادی را بدون ترس در زندگی گذرانده اند.

روانشناسی شخصیت / این 7 علامت نشان می دهد دارید قوی تر می شوید

افراد قوی در سخت ترین شرایط زندگی به بالاترین سطح رشد خود می رسند و قدرت ریسک پذیری بالایی دارند. 

به گزارش خط سلامت رشد شخصی نیاز به یک سری ویژگی های رفتاری دارد.

افراد قوی و راز رشد شخصی

افراد قوی در زندگی خود تغییرات مثبت ایجاد می کنند. برای پیشرفت و رشد شخصی تغییرات زیر لازم است:

 پذیرش تغییر

تغییر اجتناب ناپذیر است، اما نحوه واکنش شما به آن، چیزهای زیادی در مورد رشد شخصی شما می گوید. اگر متوجه شدید که شروع به پذیرش تغییر کرده اید، حتی اگر این تغییر ناراحت کننده یا ترسناک باشد، این نشانه رشد است .

پذیرش تغییر نشان می دهد که شما در حال تبدیل شدن به انعطاف پذیری و سازگاری هستید. این بدان معنی است که شما می دانید که تغییر بخشی از زندگی است و اغلب برای رشد ضروری است.

به یاد داشته باشید، تبدیل شدن به یک فرد بهتر و قوی تر به این معنی نیست که هرگز نمی ترسید یا ناراحت نمی شوید. این بدان معناست که با وجود این احساسات، شما مایل به جلو رفتن و تکامل هستید.

درس گرفتن از شکست

شکست اغلب به عنوان یک امر منفی تلقی می شود، چیزی که به هر قیمتی باید از آن اجتناب کرد. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که شکست ممکن است واقعاً چیز خوبی باشد؟ اگر متوجه می‌شوید که به شکست‌های خود نه به‌عنوان شکست، بلکه به‌عنوان فرصت‌هایی برای رشد و یادگیری نگاه می‌کنید، این نشانه واضحی از پیشرفت شخصی است.

تمرین عشق به خود

در دنیایی که ما اغلب سخت‌گیرترین منتقدان خود هستیم، تمرین عشق به خود می‌تواند مانند یک نبرد سخت باشد. اگر متوجه شدید که با خودتان مهربان تر شده اید، این نشانه اصلی رشد شخصی است. عشق به خود به معنای خودشیفتگی یا خود محوری نیست. این  عشق در مورد به رسمیت شناختن ارزش خود و رفتار محترمانه با خود است.

 داشتن روابط سالم تر

کیفیت روابط شما بر خوشبختی و رفاه شما تأثیر زیادی می گذارد. اگر متوجه شدید که تلاش بیشتری برای حفظ روابط سالم و فاصله گرفتن از روابط سمی انجام می دهید ، این نشانه رشد قابل توجهی است.

ارزش قائل شدن به روابط به این معنا نیست که برای خوشبختی خود به دیگران وابسته هستید. این بدان معنی است که شما اهمیت ارتباط، همدلی و احترام متقابل را درک می کنید.

مقابله با ترس های خود

ترس ها در سایه ها کمین می کنند و اغلب ما را از دستیابی به پتانسیل واقعی خود باز می دارند. اگر برای رویارویی با ترس‌های خود قدم‌هایی برمی‌دارید، مهم نیست که این قدم‌ها چقدر کوچک به نظر می‌رسند، قدرت و رشد فوق‌العاده‌ای را نشان می‌دهید.

 پذیرش عیوب

در دنیایی که مدام افراد را به سمت کمال سوق می دهد، پذیرش نقص ها یک عمل ناباورانه و منفی می باشد.

اگر یاد می گیرید عیب های خود را بپذیرید و از توهم کمال دست بردارید، رشد شخصی قابل توجهی را نشان می دهید. پذیرش عیوب به معنای رضایت دادن به کمتر یا تلاش نکردن برای بهبود نیست. این در مورد تشخیص این است که انسان بودن به معنای ناقص بودن است.

این پذیرش می تواند شما را از فشار دائمی برای کامل شدن رها کند و امکان می دهد اشتباه کنید، از آنها درس بگیرید و به رشد خود ادامه دهید.

نشان دادن آسیب پذیری

آسیب پذیری اغلب به عنوان نشانه ای از ضعف در نظر گرفته می شود، اما در واقعیت، گواهی بر قدرت و انسانیت است.

اگر در مورد احساسات و تجربیات خود پذیراتر می شوید، حتی زمانی که ناراحت کننده یا ترسناک است، رشد شخصی فوق العاده ای را نشان می دهید.

آسیب پذیر بودن شجاعت می خواهد و به معنای به خطر انداختن قضاوت و انتقاد است. اما راه را برای ارتباطات عمیق تر و درک خود هموار می کند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان