زنان و مردان هنگام راه رفتن در تاریکی شب چه چیزی را آنالیز می کنند؟

خط سلامت: زنان تجربیات متفاوتی نسبت به مردان در طول زندگی خود دارند. این تجارب باعث می شود زنان واکنش های متفاوتی نسبت به محیط خود داشته باشند.

زنان و مردان هنگام راه رفتن در تاریکی شب  چه چیزی را آنالیز می کنند؟

زنان هنگام راه رفتن در شب درک متفاوتی به محیط خود نسبت به مردان دارند. از طریق استفاده نوآورانه از نقشه‌های حرارتی یک مطالعه نشان داد زنان خصوصا در شب به‌طور قابل‌توجهی بر خلاف مردانی که روی مسیرهای مستقیم یا اشیاء خاص تمرکز می‌کنند، احتمال خطرات احتمالی ایمنی در محیط اطراف خود را اسکن می‌کنند.

به گزارش خط سلامت تفاوت عملکردی زنان ناشی از تجربیات جنسیتی خاص آن ها می باشد.

زنان و تفاوت های عملکردی

زنان هنگام راه رفتن در شب مسائل متفاوت تری از مردان را در نظر می گیرند. در مطالعه جدیدی زنان شرکت کننده به طور مداوم برای خطرات احتمالی ایمنی در اطراف تصاویر اسکن می کردند، که نشان دهنده نگرانی منحصر به فرد برای ایمنی هنگام راه رفتن در شب است. توجه مردان در درجه اول به سمت مسیرها و اشیاء ثابت معطوف شده بود و رویکرد متفاوتی را در جهت یابی در فضاهای عمومی نشان می داد. یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد که نیاز به برنامه‌ریزی شهری و دانشگاهی برای در نظر گرفتن نیازها و ادراکات ایمنی متنوع همه جنسیت‌ها برای ایجاد محیط‌های فراگیرتر است.

تجربه راه رفتن زنان در شب

یک مطالعه چشم نواز جدید نشان می دهد چقدر تجربه راه رفتن به خانه در شب برای زنان با مردان متفاوت است.

این مطالعه که توسط دانشگاه بریگهام یانگ آمریکا هدایت شد، شواهد بصری واضحی از اسکن محیطی مداوم زنان هنگام راه رفتن در تاریکی ارائه می‌دهد، یک ملاحظات ایمنی که مطالعه نشان می‌دهد منحصر به تجربه آن هاست.

با توجه به آزمایشات انجام شده در حالی که مردان تمایل داشتند در شب روی مسیر یا یک شی ثابت (مانند چراغ، مسیر پیاده روی یا سطل زباله) تمرکز کنند، الگوی بصری زنان نشان دهنده اسکن محیط (بوته ها، مناطق تاریک در کنار یک مسیر) بود.

در این مطالعه نزدیک به 600 نفر شرکت کردند  که 56 درصد از شرکت کنندگان زن و 44 درصد مرد بودند. هر شرکت کننده به 16 تصویر نگاه کرد و به آن ها گفته شد که خود را در حال قدم زدن در آن مناطق تصور کنند. آن ها از ابزار نقشه حرارتی Qualtrics برای کلیک بر روی مناطقی از تصویر استفاده کردند که بیش از همه برای آن ها برجسته بود.

در حالی که مردان تمایل داشتند روی مسیر یا یک شی ثابت (مانند چراغ، مسیر پیاده روی یا سطل زباله) تمرکز کنند، الگوی بصری زنان نشان دهنده اسکن محیط (بوته ها، مناطق تاریک در کنار یک مسیر) بود.

این یافته‌ها بینشی در مورد چگونگی راه رفتن به خانه به عنوان یک زن ارائه می‌دهد که می‌تواند در طول سال‌ها یا تجربه‌های یک عمر چند برابر شود.

نویسندگان گفتند داده‌ها نشان می‌دهد از آنجا که محیط توسط زنان و مردان متفاوت درک و تجربه می‌شود، تصمیم‌گیرندگان در ساخت محیط‌های دانشگاه و جامعه باید تجربیات، ادراکات و ایمنی هر دو را در نظر بگیرند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان