اگر این ۶ رفتار را کنار بگذارید جز چند درصد افراد خاص دنیا می شوید

خط سلامت: افراد بی نظم دچار هرج و مرج در زندگی می شوند و در رسیدن به اهداف موفق عمل نمی کنند.

اگر این ۶ رفتار را کنار بگذارید جز چند درصد افراد خاص دنیا می شوید

افراد بی نظم مسیر پیشرفت ثابتی ندارند و با نداشتن برنامه دچار سردرگمی دائمی هستند.

به گزارش خط سلامت افراد بی نظم عاداتی دارند که مانع از موفقیت آن ها در حرفه و زندگی شخصی می شود.

افراد بی نظم و عادات مخرب

افراد بی نظم فاقد انضباط شخصی در زندگی هستند. عادات مخرب زیر در افراد بی نظم دیده می شود:

به تعویق انداختن کار

به تعویق انداختن کار یک ویژگی رایج در میان کسانی است که با نظم و انضباط خود دست و پنجه نرم می کنند. این تاکتیک تاخیر نشانه آشکاری از عدم انضباط شخصی است . به تعویق انداختن کار باعث تسکین لحظه‌ای از کاری که به نظر طاقت‌فرسا می‌رسد، می شود. اما در واقعیت، دشمنی است که شما را از دستیابی به اهداف باز می دارد.

 نداشتن روتین صبحگاهی

یکی دیگر از رفتارهای رایج در میان کسانی که با نظم و انضباط خود دست و پنجه نرم می کنند، نداشتن روتین صبحگاهی است. بنابراین اگر متوجه شدید که روزهای خود را در هرج و مرج یا بدون برنامه مشخص شروع می کنید، ممکن است نشانه آن باشد که بدون اینکه متوجه شوید جز افراد بی نظم هستید.

 ناتوانی در "نه" گفتن

یکی از چالش برانگیزترین جنبه های خود انضباطی، توانایی نه گفتن است. افرادی که با نظم و انضباط خود دست و پنجه نرم می کنند، معمولاً برای نه گفتن مشکل دارند . افراد اغلب بله می‌گویند، زیرا نمی‌خواهند دیگران را ناامید کنند یا چیزی را از دست بدهند.  شهامت و انضباط شخصی نیاز دارد تا نیازها و رفاه خود را بالاتر از رضایت فوری یا تایید دیگران قرار دهید.

داشتن شجاعت نه گفتن به این معنی است که برای زمان، انرژی و سلامت روان خود ارزش قائل هستید.

 نوسانات خلقی مکرر

نوسانات خلقی مکرر نیز نشانه مبارزه با انضباط شخصی می باشد.در اصل، خود انضباطی در مورد کنترل عاطفی است.

این مسئله در مورد مدیریت واکنش های خود به موقعیت های مختلف و عدم اجازه دادن به عوامل خارجی برای تعیین وضعیت ذهنی شما است. هنگامی که شما مرتباً بین اوج و فرودهای عاطفی جهش دارید، نشان دهنده فقدان نظم و انضباط در مدیریت سلامت عاطفی شما می باشد. این امر به آن معنا نیست که شما باید احساسات خود را سرکوب کنید بلکه در مورد درک آن ها و پردازش آن هاست.

عادات بهداشتی ضعیف

رفتار دیگری که اغلب توسط افرادی که با نظم و انضباط خود دست و پنجه نرم می کنند دیده می شود عادات بهداشتی ضعیف است مانند خوردن مداوم غذای ناسالم، بی توجهی به ورزش، یا نداشتن خواب کافی . حفظ سلامتی مستلزم میزان قابل توجهی انضباط شخصی است.

اگر مرتباً انتخاب های ناسالمی انجام می دهید و به سختی می توانید به عادات بهداشتی خوب پایبند باشید، می تواند نشانه آن باشد که با نظم و انضباط خود دست و پنجه نرم می کنید. مهم است که به یاد داشته باشید که سلامتی شما یک سرمایه گذاری است نه هزینه و مانند هر سرمایه گذاری، نیاز به نظم و تعهد دارد.

نادیده گرفتن رشد شخصی

در زندگی پرمشغله امروزی، به راحتی می‌توان رشد شخصی را پشت سر گذاشت. اما کسانی که با نظم و انضباط خود دست و پنجه نرم می کنند، اغلب آن را به کلی نادیده می گیرند. رشد شخصی در مورد سرمایه گذاری زمان و تلاش برای بهبود خود است.

این مسئله در مورد یادگیری مهارت های جدید، گسترش دانش و خارج شدن از منطقه راحتی است.

اگر متوجه می شوید که به ندرت برای رشد شخصی وقت می گذارید، ممکن است نشان دهنده این باشد که خود انضباطی زمینه ای است که باید روی آن کار کنید. به یاد داشته باشید، تنها راه برای تکامل و پیشرفت، به چالش کشیدن مداوم خود و پذیرش تغییر است و این مستلزم دوز خوبی از انضباط شخصی است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان