5 روش برای عبور از بحران های عاطفی و شکست عشقی

خط سلامت: بحران های عاطفی ممکن است یک سیل عاطفی درونی، یک طوفان در محل کار یا یک طوفان برفی در رابطه باشد. با این حال، در این شرایط فرد نیاز به انتخاب دارد.

5 روش برای عبور از بحران های عاطفی و شکست عشقی

بحران های عاطفی زمانی که به سمت افراد می آیند آیا سردرگم یا با آن ها روبرو می شوند؟ یا برای رهایی از طوفان به داخل کابینی گرم و دنج عقب‌نشینی می کنند؟ و یا از یک فرد مورد اعتماد کمک می گیرند؟

به گزارش خط سلامت بحران های عاطفی همه جنبه‌های زندگی را تحت تأثیر قرار می دهند و با موقعیتی که ایجاد می کنند، لحظه ای تعیین کننده در زندگی فرد به وجود می آورند.

بحران های عاطفی و پناهگاه درونی

بحران های عاطفی گاهی، روش های دفاعی را از درون فعال می کند. سه نفس طولانی و عمیق کشیده شود یا تا 10 شمرده شود قبل از اینکه به پاسخ داده شود.

پیاده‌روی در بیرون زیر نور خورشید هم آرام کننده است. بهترین راه برای رویارویی با بحران های عاطفی این است که از  یک مشاور کمک بگیرید.

مسئولیت پذیری 

افراد دارای بلوغ عاطفی، از امتیازات خود در جهان آگاه هستند و سعی می کنند در جهت تغییر رفتار خود گام بردارند. این بدان معناست وقتی چیزی به هم ریخت، دیگران یا خودشان را سرزنش نمی کنند.

درک وضعیت احساسی خود

فرد دارای بلوغ از احساسات خود آگاه است و علت آنها را می داند و در صورت لزوم می تواند برای هر احساسی نامی بگذارد.

فروتنی

فردی که به این پختگی رسیده، به جای اینکه از شرایط شکایت کند، عمل گرا می شود و همواره از خود می پرسد برای بهبود این وضعیت چه کاری می توانم انجام دهم؟

پذیرش اشتباهات

یکی از نشانه های بلوغ عاطفی، قدرت پذیرش اشتباهات است. وقتی فردی اشتباه می کند باید عذرخواهی کند، بهانه نیاورد، اشتباهات خود را بپذیرد و سعی کند راه هایی برای اصلاح وضعیت پیدا کند.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان