3 علامت که راز مردان افسرده را فاش می کند

خط سلامت: مردانی که از افسردگی رنج می برند چهار برابر بیشتر از زنان جان خود را از دست می دهند افسردگی در مردان به دلایل متعددی رخ می دهد.

3 علامت که راز  مردان افسرده را فاش می کند

افسردگی در مردان اغلب نادیده گرفته می شود زیرا بسیاری از مردان صحبت در مورد احساسات خود را دشوار می دانند.

به گزارش خط سلامت مردها دوست دارند خود را قوی بدانند و بتوانند احساسات خود را کنترل کنند. هنگامی که احساس ناامیدی می کنند یا تحت فشار قرار می گیرند، اغلب آن را انکار می کنند یا سعی می کنند آن را پنهان کنند. اما افسردگی یک مشکل رایج است که بسیاری از انسان‌ها را در برهه‌ای از زندگی‌ تحت تأثیر قرار می‌دهد و نشانه‌ای از ضعف عاطفی یا شکست در مردانگی نیست.

۳ علامت شایع افسردگی مردان

مردان در تشخیص علائم افسردگی کمتر از زنان مهارت دارند. یک مرد به احتمال زیاد احساسات خود را انکار می کند، آن‌ها را از خود و دیگران پنهان می کند یا سعی می کند آن‌ها را با رفتارهای دیگر پنهان کند. علاوه بر اینکه مردان علائم کلاسیک افسردگی مانند خلق و خوی افسرده، از دست دادن علاقه به کار یا سرگرمی‌ها، اختلالات وزن و خواب، خستگی و مشکلات تمرکز را تجربه می کنند، علائم افسردگی دیگر مانند خشم و سوء مصرف مواد را نیز تجربه می کنند.

۳ علامت شایع افسردگی مردان که نادیده گرفته می شوند:

درد جسمی

گاهی اوقات افسردگی در مردان به صورت علائم فیزیکی مانند کمردرد، سردردهای مکرر، مشکلات خواب، اختلالات جنسی یا اختلالات گوارشی ظاهر می شود که به درمان عادی پاسخ نمی دهد.

خشم

خشم از تحریک پذیری، حساسیت به انتقاد، یا از دست دادن حس شوخ طبعی تا خشم در خیابان، عصبانیت کوتاه یا حتی پرخاشگری متغیر باشد. برخی از مردان بدرفتار یا کنترل کننده می شوند.

رفتار بی پروا

مردی که از افسردگی رنج می‌برد رفتارهای فرار یا رفتارهای پرخطر از خود نشان دهد، مانند دنبال کردن ورزش‌های خطرناک، رانندگی خطرناک و رابطه جنسی ناایمن. ممکن است بیش از حد الکل بنوشند، از مواد مخدر سوء استفاده کنند یا شرط بندی کنند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان