اگر به پاسخ این سوال ها نرسیدید ازدواج نکنید / بلوغ عاطفی وجود ندارد

خط سلامت: ازدواج یکی از مهم ترین مسائل است که باید به آن توجه و دقت داشت. افراد باید با آگاهی کامل وارد پروسه ازدواج شوند.

اگر به پاسخ این سوال ها نرسیدید ازدواج نکنید / بلوغ عاطفی وجود ندارد

ازدواج موفق زمانی حاصل می شود که افراد به درک این مسئله رسیده باشند که اشتراکات زیادی با هم دارند یا خیر. 

به گزارش خط سلامت برای یافتن آگاهی بیشتر افراد بهتر است قبل از ازدواج به جلسات مشاوره پیش از ازدواج بروند.

ازدواج و مشاوره

ازدواج یک پیوند عمیق و دائمی بین دو نفر است که نیاز به بلوغ روانی دارد تا افراد بتوانند در زندگی روابط خود را بهبود بخشند. هیچ ازدواجی کامل نیست. هر زن و شوهری با مشکلات خود روبرو هستند. مشاوره ازدواج برای کمک به زوج‌ها برای حل این مسائل، درک بهتر یکدیگر و بهبود پویایی روابط و ارتباطات وجود دارد.

ازدواج و سوالات مهم

دربخش زیر سوالاتی که باید از شریک زندگی خود بپرسید آورده شده است:

آیا کارهایی وجود دارد که قبلا انجام می دادیم که بتوانیم دوباره شروع کنیم؟

زندگی به مرور شلوغ می شود چه تغییر شغلی باشد، چه بچه دار شدن یا نقل مکان به یک شهر جدید. به فعالیت های مشترک، سرگرمی ها و علایق گذشته فکر کنید. ممکن است ایده خوبی باشد که دوباره آن ها را بررسی کنید.

 چه چیزی در زندگی مشترک ما بیشتر خوشحالتون می کند؟

عاشق شدن و تعهد دادن به یکدیگر به این معنی است که در گذشته با هم خوشحال بودید. کارهایی را که شما و همسرتان انجام می دهید و در زندگی مشترکتان شادی ایجاد می کند، شناسایی کنید.

مسائل ما چیست؟

شروع حل تعارض بدون شناسایی مشکلات دشوار است. برای زوج‌ها مهم است که ابتدا مسائل یا تضادهای اصلی خود را شناسایی کنند و سپس هر دو توافق کنند و متعهد شوند که در آینده روی این مشکلات کار کنند. زوجی که مصمم به ماندن در رابطه هستند، درون‌نگر می باشند و روی خودشان کار می کنند تا نتایج بهتری داشته باشند.

چه چیزی شما را در مورد رابطه نگران می کند؟

شنیدن نگرانی های شریک زندگی تان ممکن است دشوار باشد، اما این سوال همچنین به شما امکان می دهد بفهمید که آن ها چه می خواهند. داشتن توانایی گوش دادن برای فهمیدن به جای پاسخ دادن یا واکنش، راه حل این موضوع است.

چگونه می توانیم آن چیزها را بهبود بخشیم؟

ایده‌ها و استراتژی‌ها را برای یافتن راه‌حلی برای مسائل اصلی خود بنویسید. انجام این کار به شما کمک می کند به عنوان یک تیم فکر کنید نه به عنوان فردی که برای آنچه در ازدواج نیاز دارند و می خواهند مبارزه می کنند.

آیا چیزهایی وجود دارد که شما دوست داری که هنوز هم آن ها را امتحان کنیم؟

خارج از چارچوب فکر کنید و راه حل های خلاقانه ارائه دهید. این ممکن است یک بار در ماه برنامه ریزی یک شب ملاقات باشد یا ثبت نام در کلاسی باشد که هر دوی شما همیشه می خواستید امتحان کنید.

چقدر با من راحت هستی و چه چیزی به افزایش سطح راحتی شما کمک می کند؟

رفتار واقعی در شریک زندگی خود برای یک ازدواج سالم بسیار مهم است. اگر شما یا شریک زندگی تان احساس می کنید که راحت نیستید یا نیاز دارید که دائماً زبان خود را گاز بگیرید، صحبت معنادار در مورد مسائل دشوار می باشد.

چقدر به من اعتماد داری و چه چیزی به تقویت بیشتر اعتماد شما کمک می کند؟

رابطه بدون اعتماد ، رابطه ای بدون صمیمیت یا صداقت است . اگر شما یا شریک زندگیتان به دیگری اعتماد نکنید، آسیب پذیر می شوید. شما تمایل دارید به یکدیگر شک کنید و به راحتی ممکن است مشکل ایجاد شود.

 چگونه می توانیم سبک های ارتباطی مان را بهبود دهیم؟

ارتباط موثر کلید هر رابطه ای است، به خصوص در ازدواج.  زوج‌هایی که روی ارتباطات خود کار می‌کنند - به این معنی که درون‌گرا هستند و مسائل خود را شناسایی می‌کنند، امنیت را با یکدیگر ایجاد می‌کنند تا آشکارا بدون انتقاد یا آسیب رساندن به دیگری در مورد آنها بحث کنند و در اهداف خود برای بهبود رابطه و نحوه کار با یکدیگر به عنوان یک زوج همسو هستند. 

برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان