3 دلیل خیانت کردن که تازه کشف شده است

خط سلامت: خیانت یعنی ویرانگری عاطفی. روانشناسان آن را به زلزله ای 9 ریشتری تشبیه کرده اند. زیرا موجب صدمه روانی به هر دو طرف رابطه می شود.

3 دلیل خیانت کردن که تازه کشف شده است

خیانت دلایل مختلفی دارد. تاکنون مطالب زیادی در رابطه با ماهیت خیانت، دلایل و پیامدهای آن منتشر شده است، ولی اخیرا محققان 3 علت جدید پشت پرده خیانت را کشف کرده اند.

به گزارش خط سلامت پژوهش ها نشان می دهد خیانت عمیق ترین زخم عاطفی را به جای می گذارد. آگاهی از علل پشت پرده این رفتار مخرب احتمال پیشگیری از آن را فراهم می کند.

خیانت به چه دلایلی اتفاق می افتد؟

خیانت ریشه های عمیق و پنهانی دارد. علت خیانت افراد 3 دلایل زیر است:

خیانت و انتقام

گاهی اوقات افراد برای انتقام از شریک زندگی خود خیانت می کنند. مثل وقتی شریک زندگی طرف مقابل یا نیازهای او را درک نمی کند. عصبانیت از نبودن شریک زندگی. عصبانیت از شریکی که به نظر می رسد نقشی در رابطه ندارد یا عصبانیت یا ناامیدی پس از مشاجره. 

خیانت و عزت نفس

افزایش عزت نفس کاذب باعث خیانت در فرد می شود. جلب توجه یک فرد جدید می تواند باعث شود فردی با عزت نفس پایین احساس جذابیت، اعتماد به نفس یا قدرت کند. 

خیانت و از بین رفتن عشق

دوپامین ناشی از عاشق شدن زیاد دوام نمی آورد. هیجان، اشتیاق و نشاط مرحله اولیه یک رابطه است که  معمولاً با گذشت زمان محو می شود.

خیانت و تکانه جنسی

برای برخی افراد، خیانت صرفاً نتیجه تکانه جنسی است، حتی اگر در حال حاضر در یک رابطه رضایت بخش باشند.  برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان