چرا با شخصیت های منفی همزادپنداری می کنید؟

خط سلامت: شخصیت های منفی که در فیلم ها به نمایش کشیده می شوند، گاهی اوقات منجر به همزاد پنداری می شوند؛ یعنی افراد هنگام تماشای فیلم، طرفدار شخصیت منفی می شوند. به نظر شما این رفتار متناقض از کجا نشات می گیرد؟

چرا با شخصیت های منفی همزادپنداری می کنید؟

شخصیت های منفی که با انواع رذالت های اخلاقی در فیلم ها و سریال ها به نمایش کشیده می شوند، برای برخی افراد جذاب هستند. به عبارت دیگر برخی افراد هنگام تماشای فیلم با شخصیت های منفی، همزادپنداری می کنند.

به گزارش خط سلامت انسان ها ذاتا به دنبال احساس امنیت و آرامش است، ولی چه اتفاقی پیش می آید که یک فرد هنگام تماشای فیلم، با شخصیت های منفی همذادپنداری می کند؟

شخصیت های منفی و همزاد پنداری 

شخصیت های منفی، برای برخی افراد جذاب هستند به گونه ای که فرد با آن ها همزاد پنداری می کند.

محققان دانشکده مدیریت کلوگ در دانشگاه نورث وسترن بررسی کردند که آیا همزادپنداری با شخصیت های منفی فیلم ها، نشان دهنده علاقه فرد به اعمال شرورانه است یا خیر؟

علم چه می گوید؟

از طریق یک سری آزمایش، دو محقق به نام راکر-  Derek Rucker- و کراوز- Rebecca Krause - پیش‌بینی کردند، همزادپنداری با شخصیت‌های شرور فیلم ها راهی برای آشکار کردن تمایلات منفی است.

اگر یک فرد به شیوه آشکار از تمایل خود برای تخریب و شرارت صحبت کند، از طرف دیگران طرد می شود ولی همزادپنداری با شخصیت های منفی خطر طرد شدن را به دنبال ندارد.

تمایل به شخصیت های مشابه

یک مطالعه جالب نشان داد افراد به شخصیت‌هایی که از لحاظ رفتاری و شخصیتی مشابه خودشان هستند، گرایش دارند.

 نتایج این مطالعه نشان داد: افرادی که خصوصیات مشابهی با نقش مثبت فیلم دارند، بیشتر طرفدار شخصیت‌های مثبت می‌شوند، در حالی که افراد طرفدار شخصیت منفی، پاره ای از تمایلات مخرب را منعکس می کنند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان