کمتر از 5 ساعت نخوابید / این 3 بیماری کشنده در کمین تان است

خط سلامت: خواب یکی از مهم ترین مسائل برای سلامتی افراد است و تمام جنبه های سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

کمتر از 5 ساعت نخوابید / این 3 بیماری کشنده در کمین تان است

خواب با مدیریت استرس و تامین انرژی روزانه مرتبط است. مشکلات مرتبط با خواب باعث ایجاد بیماری در افراد می شود.

به گزارش خط سلامت خوابیدن کمتر از پنج ساعت در اواسط تا اواخر زندگی با افزایش خطر ابتلا به حداقل دو بیماری مزمن مرتبط می باشد.

خواب و بیماری های مزمن

خواب نقش مهمی در عملکرد کلی بدن دارد. یک مطالعه جدید به رهبری محققان آمریکایی نشان می دهد خواب کمتر از پنج ساعت در اواسط تا اواخر زندگی می تواند با افزایش خطر ابتلا به حداقل دو بیماری مزمن مرتبط باشد.

این تحقیق تأثیر طول مدت خواب را بر سلامت بیش از 7000 مرد و زن در سنین 50، 60 و 70 سال از مطالعه کوهورت Whitehall II تجزیه و تحلیل کرد.

محققان رابطه بین مدت زمان خوابیدن هر شرکت کننده، میزان مرگ و میر و اینکه آیا آن ها به دو یا چند بیماری مزمن مانند بیماری قلبی، سرطان یا دیابت در طول 25 سال تشخیص داده شده بودند را بررسی کردند.

افرادی که در سن 50 سالگی 5 ساعت یا کمتر می خوابند، 20 درصد بیشتر در معرض ابتلا به یک بیماری مزمن و 40 درصد بیشتر احتمال دارد که در طی 25 سال دو یا چند بیماری مزمن تشخیص داده شوند، در مقایسه با افرادی که به مدت طولانی خوابیده اند.

علاوه بر این، خوابیدن به مدت پنج ساعت یا کمتر در سنین 50، 60 و 70 سالگی در مقایسه با افرادی که تا 7 ساعت می‌خوابیدند، با 30 تا 40 درصد افزایش خطر ابتلا به چند بیماری مرتبط بود.

خواب کم و خطر مرگ

محققان همچنین دریافتند مدت خواب پنج ساعت یا کمتر در سن 50 سالگی با 25 درصد افزایش خطر مرگ و میر در طول 25 سال پیگیری مرتبط است  که عمدتاً با این واقعیت توضیح داده می شود که مدت زمان کوتاه خواب خطر ابتلا به بیماری مزمن را افزایش می دهد.

با افزایش سن افراد، عادات خواب و ساختار خواب افراد تغییر می کند. با این حال، توصیه می شود افراد 7 تا 8 ساعت در شب بخوابند زیرا مدت خواب بالاتر یا کمتر از این قبلا با بیماری های مزمن فردی مرتبط بوده است.

شرایط محیطی موثر بر خواب

برای اطمینان از خواب بهتر شبانه، رعایت بهداشت خواب خوب مهم است، مانند اطمینان از آرام بودن، تاریک بودن و دمای راحت اتاق خواب قبل از خواب. همچنین توصیه می شود وسایل الکترونیکی کنار گذاشته شود و از خوردن وعده های غذایی زیاد قبل از خواب خودداری شود. فعالیت بدنی و قرار گرفتن در معرض نور در طول روز نیز باعث خواب خوب می شود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان