شادی با این شرایط از بین می رود

خط سلامت: شادی را در خوردنی ها هم می توان جست و جو کرد. غذاها و مواد غذایی بر روحیه افراد تاثیر می گذارند و باعث ایجاد شادی و نشاط در آنان می شوند.

شادی با این شرایط از بین می رود

شادی و رسیدن به آن دغدغه همه انسان ها از همان ابتدا بوده است.

به گزارش خط سلامت متخصصان دانشگاه هاروارد ثابت کرده اند مواد غذایی و غذاهای حاوی اسید چرب امگا 3 و ویتامین ب 12، اسید فولیک و پروتئین های گیاهی و گوشت سفید سبب بهبود روحیه ، خلق و خو و احساس شادی می شود.

تحقیقات نشان می دهد برخی ازمواد غذایی و چند راهکار ساده و طبیعی در بهبود روحیه و افزایش شادی

 موثر هستند. برخی از عادت های غذایی موجب کاهش روحیه می شوند که عبارتند از:

کربوهیدرات های تصفیه شده

استفاده از کربوهیدرات های تصفیه شده مانند آب نبات، شکلات، شیرینی و آرد سفید، در ابتدا احساس انرژی می دهند؛ ولی به سرعت بدن را خسته و روحیه را تنگ می کنند. خوراکی هایی که قند مصنوعی دارند، سبب شادی و حس سرزندگی نمی شود.

بهبود خلق و خو با پروتئین

استفاده از مواد پروتئینی سبب احساس شادی می شود.اسیدهای چرب امگا 3 یکی از مهمترین فاکتورهای بهبود روحیه و رفع افسردگی هستند.

تحقیقات نشان می دهد ویتامین B12  یکی از مهمترین منابع تولید انتقال دهنده عصبی سروتونین است که نقش مهمی در ایجاد احساس شادی و نشاط دارد.

اسید آمینه ها 

-موز

-تخم کدو حلوایی

چای بابونه

دانه های روغنی علاوه بر پروتئین فراوان، دارای منیزیم هم هستند. تحقیقات نشان می دهد کمبود منیزیم  سبب تخلیه انرژی از بدن می شود. منیزیم همچینن در غلات کامل به ویژه درحبوبات وجود دارد. دانه های روغنی همچنین حاوی سلنیوم هستند این ماده طبیعی، تقویت کننده روحیه است. 

صبحانه

بررسی ها نشان می دهد افرادی که هر روز صبحانه می خورند پرانرژی تر بوده و در تمام طول روز خوش اخلاق ترند. صبحانه ای که دارای فیبر فراوان و مواد مغذی مثل کربوهیدرات ها (غلات کامل )، چربی های مفید و پروتئین های مناسب باشد، بهترین صبحانه است.

یکی دیگر از راه ها خوردن وعده های کوچک اما متعدد هر 3 تا 4 ساعت یک بار است. میان وعده هایی متشکل از کره بادام زمینی به اضافه یک ساندویچ گوشت بدون چربی و سالاد به همراه لبنیات بهترین میان وعده  هستند.

شادی

میانبری به دنیای شادی

پرخوری و حجم بالای غذا در یک وعده، یکی از مهمترین دلایل ناراحتی و احساس تنبلی است؛ بهتر است تعداد وعده های غذایی بیشتر شود، ولی در هر وعده غذای کمتری میل شود.

-ورزش کنید

ورزش و پیاده روی منظم یکی از مهمترین روش های بهبود خلق و خو است. تحقیقات نشان می دهد ورزش منظم و گروهی علایم افسردگی را به طور کامل نابود می کند.

-خواب کافی داشته باشید.

-هوای تازه استنشاق کنید.

-زیاد بخندید.  برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

 تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان