دو ویتامین طلایی برای خواب خوب / با این فرمول خواب را تنظیم کنید

خط سلامت: خواب خوب با رژیم غذایی مناسب ارتباط دارد .محققان می گویند رژیم غذایی مناسب بر زمان خواب و بهره مند شدن از خواب خوب افراد تاثیر می گذارد.

دو ویتامین طلایی برای خواب خوب / با این فرمول خواب را تنظیم کنید

خواب خوب با مصرف دو ویتامین و کربوهیدرات تامین می شود.  به گزارش خط سلامت محققان می گویند: افرادی که کربوهیدرات‌ها و ویتامین‌های B۱۲ و C بیشتری مصرف می‌کنند، تمایل دارند زودتر بخوابند و زودتر هم از خواب بیدار شوند و خواب خوب را تجربه کنند.

هورمون های خواب

خواب خوب یعنی اینکه بدن فرد توانسته به میزان کافی هورمون خواب ترشح کند. این مواد مغذی هورمون‌های حیاتی تنظیم‌کننده خواب از جمله سروتونین و ملاتونین را افزایش می دهند.

لورن رنتز -Lauren Rentz - از دانشگاه ویرجینیا می گوید: خواب به بدن کمک می‌کند تا فرد از استرس‌های فیزیکی و ذهنی روزانه رها شود و همچنین خواب خوب درعملکرد فیزیکی و ذهنی آینده فرد موثر است.

خواب و تغذیه

مطالعه ای در زمینه الگوهای خواب و تغذیه روی ۲۳ زن فوتبالیست انجام شد، هر یک از ورزشکاران یک حلقه هوشمند به دست داشتند که خواب آنها را به مدت ۳۱ شب ثبت می‌کرد. آنها همچنین میزان غذای مصرفی خود را در سه روز آخر ثبت کردند.

این مطالعه نشان داد اکثر ورزشکارانی که به طور متوسط کمتر از هفت تا هشت ساعت در شبانه روز می خوابیدند دچار کمبود ویتامین A و K و همچنین پروتئین بودند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

 تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان