احساس خوشبختی را این 3 عامل به دست آورید / این یافته تمام اطلاعات گذشته را زیر سوال برد

خط سلامت: احساس خوشبختی فقط مربوط به شخصیت و طرز تفکر فرد نیست. شرایط محیطی نیز به نوبه خود نقش مهمی در افزایش یا کاهش احساس خوشبختی ایفا می کند.

احساس خوشبختی را این 3 عامل به دست آورید / این یافته تمام اطلاعات گذشته را زیر سوال برد

احساس خوشبختی و شادی تحت تاثیر افکار و شرایط زندگی فرد قرار دارد. به گزارش خط سلامت اینکه در محتوای ذهن فرد چه می گذرد و فرد غالبا با چه فکرهایی در طول روز دست و پنجه نرم می کند نقش مهمی در احساس خوشبختی فرد دارد.

احساس خوشبختی

احساس خوشبختی تحت تاثیر چگونگی تفکر فرد قرار دارد؛ با این حال نمی توان نقش واقعیت های بیرونی را بی اهمیت شمارد. به گزارش خط سلامت مسائل اقتصادی و بیماری ها جسمانی از جمله مهم ترین عواملی هستند که فارغ از طرز تفکر فرد، احساس او را تحت تاثیر قرار می دهند.

محققان در بررسی‌های مربوط به احساس خوشبختی و رضایت از زندگی در یافتند صرفا طرز فکر فرد نمی تواند احساس خوشبختی ایجاد کند؛ بلکه شرایط زندگی و وضعیت سلامت جسمانی تاثیر زیادی بر کاهش یا افزایش احساس خوشبختی دارد.

بر اساس مطالعه اخیر محققان روانشناسی کرنل، احساس خوشبختی را نمی توان خرید، اما آن طور که بسیاری از بررسی ها نشان می دهد،  احساس خوشبختی را نمی توان صرفا به طرز فکر فرد نسبت داد.

احساس خوشبختی و شخصیت

ویلیام هابز، استادیار روان‌شناسی گفت: تحقیقات گذشته نشان می‌داد مردم فقط شادتر هستند زیرا شخصیت شادی دارند. مطالعه ما نشان می دهد اینطور نیست، زیرا محرک های شادی زیادی وجود دارد. برای برخی به شخصیت شان مربوط است، برای برخی دیگر احساس خوشبختی با صرفه جویی در پول، ورزش یا گذراندن وقت با خانواده و دوستان به دست می آید.

افزایش احساس خوشبختی

آنها پیشنهاد می کنند سیاست هایی که شرایط و رفتارها را هدف قرار می دهد مانند کاهش نابرابری یا سیگار کشیدن، ارزشمندتر از مداخلات متمرکز بر روانشناسی برای احساس خوشبختی است .

هابز و اونگ بیش از 1000 پاسخ را تجزیه و تحلیل کرده و دریافتند شرایط و رفتارهای عینی مانند ثروت و سلامتی، به اندازه ویژگی‌های روانشناختی ذهنی مانند طبیعت برون‌گرا، بر احساس خوشبختی و شادی تأثیر می‌گذارند.

محققان با تجزیه و تحلیل پاسخ‌ها دریافتند معیارهای شرایط و ویژگی‌های روانشناختی تقریباً با میزان احساس خوشبختی و خوشحالی افراد مرتبط است.

3 عامل افزایش احساس خوشبختی

هابز می‌گوید: اگر برای مطالعه شادی از خود رتبه‌بندی و سؤالات بسته استفاده نکنیم، چیزهایی مانند سلامتی، پول و تا حدی ارتباط اجتماعی به اندازه شخصیت با احساس خوشبختی و شادی مرتبط هستند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان