راز موفقیت در این 8 مورد است / کدامیک را دارید؟

خط سلامت: موفقیت و رسیدن به دروازه های آن یکی از آرزوهای هر انسانی است. برخی افراد در بیشتر ابعاد زندگی موفق تر از بقیه عمل می کنند. راز موفقیت این افراد در چه نکته ای نهفته است ؟

راز موفقیت در این 8 مورد است / کدامیک را دارید؟

موفقیت یکی از موضاعاتی است که پژوهش های زیادی روی آن انجام شده اشت .به گزارش خط سلامت محققان راز موفقیت افراد سرآمد در عرصه های مختلف زندگی را مربوط به استراتژی های منحصر به فرد آنان می دانند که احتمال موفقیت را افزایش می دهد.

کشف راز موفقیت

 بررسی های متعدد محققان برای کشف راز موفقیت نشان داد برخی ویژگی های خاص فردی منجر به ارتقاء عملکرد و افزایش احتمال موفقیت در جنبه های مختلف زندگی می شود.

7 راه افزایش راز موفقیت عبارت است از:

تمرکز روی حل مساله

در پی کشف راز موفقیت مشخص شده است تفاوت زیادی بین شکایت و حل مساله وجود دارد. صحبت کردن با دوستان، خانواده و همکاران، معمولا فرد را روی مشکل متمرکز نگه می دارد و از ایجاد راه حل جلوگیری می کند. غر زدن و شکایت کردن از شرایط به این معنی است که فرد هیچ قدرتی بر موقعیت و بر نگرش خود تسلطی ندارد.

تسلط بر احساسات

راز موفقیت این است که فرد همواره به شرایط مسلط باشد و کنترل احساسات و هیجانات خود را از دست ندهد. افراد موفق اجازه نمی دهند رفتار دیگران، احساسات آنها را هدایت کند. هر فردی باید سعی کند مسئولیت احساسات خود را بپذیرد و مدیریت کند، صرف نظر از اینکه دیگران چگونه رفتار می کنند.

ایجاد مرزهای سالم

افراد موفق با ایجاد مرزهای جسمی و عاطفی سالم، مدیریت زمان و مکان را به بهترین شکل در دست می گیرند. این افراد در روابط خود با دیگران مرزهای سالم برقرار می کنند؛ همین امر باعث می شود، روابط شان به بهترین شکل ممکن پیش رود. تعریف مرزهای سالم در روابط چیزی است که از آن به عنوان راز موفقیت یاد می شود.

بخشش

کینه توزی نسبت به کسی که به فرد صدمه زده است، طرف مقابل را تنبیه نمی کند، بلکه صرفا فرد را تنبیه می کند و انرژی روانی اش را کاهش می دهد. وقتی فرد زمان ارزشمند خود را با فکر کردن به کسی که احساس می‌کند به او بدی کرده تلف می‌کند، توانایی لذت بردن از لحظه را از خود سلب می‌کند. بخشش و گذشتن از اشتباه دیگران، به عنوان راز موفقیت، بهترین راه برای برگرداندن تعادل روانی است. افراد موفق انرژی خود را صرف اشتباه دیگران نمی کنند و راحت تر دیگران را می بخشند.

شناسایی ارزش ها

یک راه دیگر رسیدن به راز موفقیت آگاهی نسبت به ارزش ها است. وقتی فرد ارزش‌های خود را به طور دقیق روشن نکند، دیگر نمی تواند راننده ای مطمئن در جاده رسیدن به اهداف باشد. افراد موفق، با به رسمیت شناختن ارزش های خود، مرزهای رابطه را تعیین می کنند و باعث می شوند دیگران به ارزش های شان احترام بگذارند.

داشتن افکار سالم

یک راز موفقیت این است فرد افکار خود را کنترل کند تا ذهن درگیر تجارب بی ارزش نشود؛ به این ترتیب انرژی، برای انجام کارهای مفیدتر حفظ خواهد شد.

قربانی نبودن

راز موفقیت در این است که فرد هیچگاه به خود به عنوان یک قربانی نکند. گفتن جملاتی مانند من باید 60 ساعت در هفته کار کنم یا من چاره ای جز تحمل سختی ندارم؛ تلویحا این نکته را می رساند که فرد قربانی شرایط ناگوار است.

افراد موفق در حالی که می دانند برای هر تصمیمی عواقبی وجود خواهد داشت، عقیده دارند، همیشه راه حلی وجود دارد. به یاد داشته باشید تلاش افراد موفق برای پیدا کردن راه حل، یک وجه تمایز بارز بین این افراد و دیگران است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است .

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان