افسردگی را به فراموشی بسپارید / این شیوه را امتحان کنید !

خط سلامت: دارویی که دوپامین را افزایش می دهد می تواند اثرات التهاب روی مغز در افسردگی را معکوس کند.

افسردگی را به فراموشی بسپارید / این شیوه را امتحان کنید !

افسردگی با یک دارو که برای بیماری پارکینسون تجویز می شود بهبود می یابد. به گزارش خط سلامت لوودوپا، دارویی که معمولاً برای درمان بیماری پارکینسون تجویز می‌شود و دوپامین را در مغز افزایش می‌دهد، اثرات التهاب عصبی بر سیستم پاداش را معکوس می‌کند و علائم مرتبط با افسردگی را بهبود می‌بخشد.

پاداش معکوس مغز در افسردگی

مطالعه دانشگاه اموری نشان می‌دهد لوودوپا، دارویی که دوپامین را در مغز افزایش می‌دهد، می‌تواند اثرات التهاب را بر مدار پاداش مغز معکوس کند و در نهایت علائم افسردگی را بهبود بخشد.

آزمایشگاه‌های متعددی در سراسر جهان نشان داده‌اند التهاب با تأثیر بر مسیرهای پاداش مغز باعث کاهش انگیزه می‌شود که یکی از علائم اصلی افسردگی است.

تحقیقات قبلی اثرات التهاب روی مغز را با کاهش ترشح دوپامین، یک انتقال‌دهنده عصبی شیمیایی که انگیزه و فعالیت حرکتی را تنظیم می‌کند، در جسم مخطط شکمی مرتبط دانسته است.

بیماران افسرده با التهاب بالا

جنیفر سی فلگر- Jennifer C. Felger-، روانپزشک دانشگاه اموری می‌گوید: یافته های مطالعه به دو دلیل حیاتی است. اول، آنها پیشنهاد می کنند بیماران افسرده با التهاب بالا  به طور خاص به داروهایی که دوپامین را افزایش می دهند پاسخ می دهند.

این یافته‌ها همچنین شواهد بیشتری ارائه می‌دهند که اتصال عملکردی در مدار پاداش به عنوان یک نشانگر زیستی مغزی قابل اعتماد برای اثرات التهاب بر مغز عمل می کند.

علاوه بر این از آنجا که اثر لوودوپا مختص بیماران افسرده با التهاب بالاتر بود، این اتصال عملکردی  برای ارزیابی پاسخدهی مغز به درمان‌های جدیدقابل استفاده خواهد بود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان