پر خواب ها بیشتر بیمار می شوند یا کم خواب ها ؟ / بخوانید بعد تصمیم بگیرید

خط سلامت: خواب ضعیف مرتبط با چندین بیماری مزمن است. کیفیت و مدتی که یک فرد می خوابد، با چندین بیماری مزمن بستگی دارد.

پر خواب ها بیشتر بیمار می شوند یا کم خواب ها ؟ / بخوانید بعد تصمیم بگیرید

به گزارش خط سلامت این مطالعه بر رفتارهای خواب و بروز چند بیماری در میانسالان و بزرگسالان مسن‌تر انجام شده و شامل داده‌هایی است که از طریق مطالعه طولی در کانادا در مورد پیری روی از بیش از 30000 بزرگسال بالای 45 سال انجام شد.

الگوهای خواب

کاترین نیکلسون، نویسنده اصلی این مطالعه، می‌گوید این مطالعه رابطه مهمی بین الگوهای خواب ، مدت و رضایت و احتمال چند بیماری مزمن را نشان داد.

نویسندگان این مطالعه همچنین خاطرنشان کردند مطالعات قبلی نشان داده‌اند که کمبود خواب اثرات منفی بر سیستم‌های قلبی-متابولیک، غدد درون‌ریز، ایمنی و التهابی دارد.

دکتر ساوریو استرنجز، محقق اصلی این مطالعه گفت: خواب هنوز یک موضوع بالینی و بهداشت عمومی است که نادیده گرفته شده است.

بیماری های مرتبط با خواب

این مطالعه شواهد بیشتری از نقش بالقوه خواب برای پیشگیری و مدیریت چندین بیماری مزمن ارائه می دهد.این مطالعه نشان داد که خواب زیاد در واقع ارتباط قوی‌تری با چند بیماری دارد تا خواب کم.

شرکت کنندگان زن که کمتر از شش ساعت خواب در شبانه روز خود را گزارش کردند، 16 درصد افزایش احتمال ابتلا به چند بیماری را داشتند، اما آنهایی که بیش از 8 ساعت در شبانه روز گزارش دادند، 44 درصد افزایش در احتمال چند بیماری داشتند.

بر اساس این مطالعه، شرکت کنندگان مردی که مدت خواب طولانی خود را گزارش کردند، 45 درصد افزایش در احتمال ابتلا به چند بیماری داشتند.در حالی که مطالعات قبلی ارتباط بین خواب و بیماری های مزمن را نشان می داد، محققان می گویند این اولین مطالعه کانادایی است که به طور خاص بر افراد میانسال و مسن تمرکز می کند.

نیکلسون گفت: خواب با کیفیت بالا می تواند بسیار مفید باشد، اما دستیابی به این خواب با کیفیت بالا گاهی اوقات می تواند یک چالش باشد.

محققان می گویند: ما امیدواریم که این مطالعه همچنان بر اهمیت تمرکز بر خواب به عنوان یک شاخص سلامت کلیدی تاکید کند و در حالت ایده آل، این ارزیابی از خواب شامل تمرکز بر کیفیت خواب و مدت زمان خواب باشد و نقطه آغازین گفتگو برای بیمارانی باشد که با بیماری چندگانه زندگی می کنند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان