سیگار کشیدن زنان زیر ذره بین روانشناسی

علت روي آوردن زنان به سيگار كشيدن از سوي محققان به استرس گره خورد. به گزارش مینو کیا خبرنگار خط سلامت  تحقيقات صورت گرفته نشان مي دهد اكثر زنان سيگاري براي مديريت استرس و کنترل فشارهاي رواني شان به سيگار كشيدن روي مي آورند.

سیگار کشیدن زنان زیر ذره بین روانشناسی

دانشمندان در پي يافتن علل گرايش روز افزون افراد به خصوص زنان به سيگار كشيدن با توجه به خطراتي كه اين ماده بر سلامت آنان ،‌جنين و فرزندان شان داشت به تفاوت هاي جنسيتي گرايش به اين وابستگي پي بردند .

آنان دريافتند منطقه اي در مغز به نام سيستم نور آدرنرژيك با استرس درگير مي شود كه براي پاسخ به آن دريافت نيكوتين به اين هدف نائل مي شوند . اين تاثير در زنان بسيار قوي تر عمل مي كند و به اين علت است كه آنان به سيگار كشيدن روي مي آورند .

از آنجا كه سيگار كشيدن پس از مدتي به يك عادت تبديل مي شود و به اين علت روز به روز با آمار مرگ و مير قربانيان مصرف سيگار بيشتر رو به رو هستيم و زنان بيشتر مستعد ابتلا به بيماري هاي جدي مربوط به تنباكو مانند سرطان ريه ، بيماري هاي قلبي و… هستند . اهميت شناخت اين مسئله روز به روز بيشتر حس مي شود.

تغيير سبك زندگي و آگاهي زنان براي مديريت استرس باعث مي شود كه آنان بتوانند از راههاي سالم امنيت زندگي خود را به دست آورند و طول عمر بيشتري داشته باشند از سوي ديگر مادران که سيگار كشيدن مشكلاتي را براي فرزندان خود به وجود مي آورند سندرم مرگ ناگهاني نوزاد ،‌عفونت هاي دستگاه تنفسي ،‌عفونت هاي گوش و آسم پي آمد اين رفتار نادرست است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است .

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان