گل و ماری جوانا /اعتیاد به گل و ماری جوانا را چگونه تشخیص دهیم

خط سلامت: مینو کیا: وابستگی به گل و ماری جوانا می توان متوجه شد. اگر فردی  به طور مكرر از گل و ماری جوانا استفاده کرده باشد با قطع گل و ماری جوانا علائم ترك را تجربه خواهد کرد. علائم ترک گل و ماری جوانا در ابتدا معمول ولی در اولین هفته پس از ترک به اوج خود می رسد و این علائم معمولا تا دو هفته ادامه خواهد داشت. علائم شامل:

گل و ماری جوانا /اعتیاد به گل و ماری جوانا را چگونه تشخیص دهیم

تحریک پذیری

مشکل خواب

کاهش اشتها

بی قراری

اثرات ماری جوانا بر مغز نوجوانان

به گزارش خط سلامت تحقیقات نحوه تأثیر گل و ماری جوانا بر نوجوانان نشان می دهد نوجوانانی که به طور مکرر از گل و ماری جوانا استفاده می کنندبا مشکلات حافظه ، یادگیری ، هماهنگی و قضاوت رو به رو خواهند بود. به جز این تاثیرات اثرات طولانی مدت نیز وجود دارد. برخی مطالعات ارتباط بین مصرف منظم گل و ماری جوانا در نوجوانان و "تغییر ارتباط و کاهش حجم مناطق خاص مغز" را نشان می دهد.

یک مطالعه بزرگ گروهی تقریباً 4000 نوجوان را طی یک دوره 25 ساله تا اواسط بزرگسالی دنبال کرد. این مطالعه نشان داد اگرچه قرار گرفتن در معرض گل و ماری جوانا در طول زندگی این افراد با نمره کمتری از آزمون حافظه کلامی در ارتباط بود . مطالعات نشان داده است که استفاده مکرر از گل و ماری جوانا در دوران نوجوانی می تواند با از دست دادن ضریب هوشی متوسط ​​هشت امتیازی که پس از ترک سیگار قابل بازیابی نیستند ، همراه باشد. با این حال ، استفاده از گل و ماری جوانا در بزرگسالان هیچ کاهش ضریب هوشی را نشان نداد. داده های تحقیق نشان می دهد شدیدترین تأثیر گل و ماری جوانا در طولانی مدت روی مصرف کنندگان جوانی است که مغز آنها هنوز در حال رشد است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان