سیگار چه تاثیری بر خواب دارد ؟ / تاثیری دیگر از سیگار که نمی دانستید !

خط سلامت: سیگار کشیدن روی ساعت بیولوژیکی تاثیر منفی می گذارد. این کار از طریق پیر شدن سریع سلول ها تا بهم ریختگی ژن هایی که به ما می گویند چه موقع باید بیدار باشیم و چه زمانی باید بخوابیم، اثرات منفی بر جا می گذارد.

سیگار چه تاثیری بر خواب دارد ؟ / تاثیری دیگر از سیگار که نمی دانستید !

به گزارش خط سلامت سیگار باعث کند شدن سرعت فرد می شود و باعث می شود فرد در طول روز فعالیت کمتری داشته و بهره وری کمتری داشته باشد. برخی از این مسائل عصبی است و مطالعات سیگار کشیدن را با افسردگی و عدم توانایی تفکر واضح مرتبط دانسته است.

سیگار کشیدن باعث بی خوابی

همه این علائم همچنین می تواند ناشی از کم خوابی شبانه باشد. اگر سیگار کشیدن باعث بی خوابی می شود، در نهایت هنوز مقصر تمام اثرات کمبود خواب است. اما کمبود خواب با بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر مانند اضطراب و اختلالات خلقی، قلب و ریه و موارد دیگر ارتباط دارد.

محققان ثابت کرده اند سیگار کشیدن مخرب سلامتی است. یکی از راه هایی که سیگار ممکن است بر سلامتی تأثیر بگذارد این است که شب بیدار باشید یا به شما اجازه نمی دهد در طول شب آرام بخوابید.

اگر قبلاً تصمیم گرفته اید که سیگار را کنار بگذارید ، انتخاب خوبی کرده اید و در مسیر درست حرکت می کنید. اثرات طولانی مدت سیگار با گذشت زمان بدتر می شود، بنابراین آن را به فردا موکول نکنید. آخرین بسته را دور بریزید و از عزیزانتان کمک بگیرید تا مطمئن شوید این بار برای همیشه کار تمام است. طولی نمی کشد که متوجه می شوید خوابیدن کاملاً راحت تر می شود. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است .

ارسال نظر

آخرین اخبار
خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان