5 مکمل کاهش دهنده استرس و اضطراب

خط سلامت: کاهش استرس بخش مهمی از سلامت روان و جسم است، آیا مصرف مکمل ها کمک کننده است؟

5 مکمل کاهش دهنده استرس و اضطراب

اکثر ما با سطوح مختلف استرس روبرو هستیم، از تلاش برای به دست آوردن مسئولیت های شغلی و خانوادگی گرفته تا مشکلات ناگهانی مانند از دست دادن شغل یا ترس از سلامتی و اکنون استرس بیشتری را از اضطراب کرونا تجربه می کنیم. یک نظرسنجی نشان داد استرس در مورد کار و اقتصاد به ویژه در میان والدین افزایش یافته است.

استرس و بدن

به گزارش خط سلامت هورمون های استرس به ویژه کورتیزول التهاب را افزایش می دهند ایمنی بدن را کاهش داده و خطر فشار خون بالا، سکته مغزی و حمله قلبی را به دنبال دارند. در واقع استرس مزمن می تواند بر هر جنبه از سلامتی تأثیر منفی بگذارد و به طیف گسترده ای از مشکلات کمک کند که شامل موارد زیر است:

سردرد

مشکلات خواب

اختلالات خلقی، مانند غم، عصبانیت یا تحریک پذیری

بیماری قلبی

فشار خون بالا

دیابت

اضطراب

افسردگی

استراتژیهای زیادی برای از بین بردن استرس از جمله داشتن رژیم غذایی سالم، خواب زیاد، ورزش منظم، گفتگو با دوستان یا یک متخصص بهداشت روان و انجام تکنیک های آرام سازی و مدیتیشن برای کاهش استرس موثر هستند.

یکی دیگر از ابزارهای کاهش استرس مکمل های غذایی هستند. برخی از آنها به کاهش اضطراب ، مشکلات خواب آرام، کاهش علائم افسردگی و موارد دیگر کمک می کنند. در اینجا پنج پیشنهاد وجود دارد که در کاهش استرس کمک می کند.

جینسینگ

اعتقاد بر این است که جینسینگ در برابر بیماری مقاومت ایجاد می کند و اثرات استرس بر بدن را کاهش می دهد.

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی است که بدن برای تنظیم ده ها فرآیند از عملکرد اعصاب و عضلات گرفته تا سنتز پروتئین و استخوان از آن استفاده می کند.در 18 مطالعه منتشر شده تاثیر مکمل های منیزیم بر کاهش استرس و اضطراب ثابت شده است. منیزیم در سبزیجات برگ سبز، آجیل، دانه ها، حبوبات، غلات سبوس دار و برخی از غلات صبحانه و سایر غذاهای غنی شده یافت می شود.

ملاتونین

ملاتونین ، هورمونی است که در غده صنوبری ساخته می شود، با تاریک شدن هوا ترشح شده و کمک می کند تا ساعت داخلی بدن را در مسیر درست نگه دارید و بدن را برای خواب آماده کنید. ملاتونین در کاهش سطح اضطراب موثر بوده است.

بادرنجبویه

بادرنجبویه می تواند به کاهش اضطراب و بهبود خواب کمک کند. محققان 80 نفر را که تحت عمل بای پس عروق کرونر قرار گرفته بودند مورد پژوهش قرار دادند نتایج نشان داد کسانی که بادرنجبویه 49٪ اضطراب و 54٪ کیفیت خواب را ارتقاء می دهد. بر اساس مطالعه ای دیگر بادرنجبویه همچنین با بهبود روحیه در بزرگسالان سالم ارتباط دارد.

سنبل الطیب

طبق گفته متخصصان سنبل الطیب در بی خوابی ، اضطراب و سایر بیماری ها مانند افسردگی موثر است. محققان شواهدی یافتند که عصاره ریشه سنبل الطیب ممکن است اثرات ضد اضطرابی بر افراد مبتلا به اختلال اضطراب داشته باشد. این بررسی همچنین نشان داد این گیاه به خواب مفید کمک می کند. در مطالعه روی 64 زن که تحت درمان سرطان قرار داشتند محققان دریافتند کسانی که از سنبل الطیب استفاده می کنند،میزان اضطراب کمتری را تجربه می کردند. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است .

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان