بوی خواب آرام را استشمام کنید

خط سلامت: محققان انگلیسی پس از بررسی الگوی خواب 10 فرد بالغ اعلام کردند استشمام اسطوخودوس خواب آرامی را به دنبال خواهد داشت.

بوی خواب آرام را استشمام کنید

به گزارش خط سلامت اسطوخودوس تشویش و بی خوابی را کاهش می دهد.

رایحه اسطوخودوس و کیفیت خواب

محققان انگلیسی بررسی الگوی خواب این 10 نفر به مدت یک هفته پی بردند که رایحه اسطوخودوس در اتاق خواب این فرد بالا رفتن کیفیت 20 درصدی خواب می شود.

استشمام 2 دقیقه ای روغن اسطوخودوس

در تحقیق دیگری که روی 301 زن و مرد در دانشگاه وسلیان صورت گرفته است محققان از این افراد خواستند که برای چهار بار با فواصل 2 دقیقه ای اقدام به استشمام روغن اسطوخودوس کنند. این پژوهش روشن کرد این افراد در شب هایی که اقدام به استشمام روغن اسطوخودوس می کردند، نه تنها خواب راحت تری را تجربه می کردند، بلکه صبح روز بعد شاداب تر بودند. محققان می گویند بر اثر استشمام اسطوخودوس افراد می توانند خواب عمیق تری را تجربه کنند و مغز در این زمان در آرامش بیشتری به سر می برد.

با تهیه روغن اسطوخودوس و استفاده از رایحه درمانی هنگام شب، خواب آرامی را تجربه کنید و یا عرقیجات اسطوخودوس را بنوشید. با این دو شیوه می توانید استرس های روزانه را از خود دور کنید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان