این ۱۰ مورد مهم را نمی‌توانید با پول به دست آورید

خط سلامت: پول به عنوان راه حل بسیاری از مشکلات زندگی دیده می شود، اما همه چیز را نمی توان با پول خرید.

این ۱۰ مورد مهم را نمی‌توانید با پول به دست آورید

پول برای رفع نیاز‌‍های اساسی ما ضروری است، اما راه‌حل همه‌ی مشکلات نیست.

به گزارش خط سلامت پول برخلاف باور عموم، امنیت، آسایش و خوشبختی را نمی خرد. با پول جنبه‌های ارزشمند زندگی را نمی‌توان خرید و درک همین مسئله باعث رضایت بیشتر از زندگی می شود.

چه چیزهایی را با پول نمی‌توان خرید؟

در ادامه ۱۰ چیزی که با پول نمی‌ توان خرید را توضیح می دهیم:

خوشبختی

خیلی‌ها آرزوی ثروتمند شدن دارند و انتظار دارند که منجر به خوشبختی کامل شود. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که افزایش ثروت تأثیر ناچیزی بر رضایت عاطفی دارد. به عنوان مثال، ثروت سلبریتی‌ها آن‌ها را از مشکلات رابطه، اعتیاد یا افسردگی مصون نمی کند. در مقابل، بسیاری از افراد با امکانات متوسط، از شادی های کوچکی مانند اوقات مشترک خانوادگی یا کارهای داوطلبانه رضایت زیادی کسب می کنند.

روابط عاطفی سالم

پول محبت را می خرد، اما پیوندهای عاطفی عمیق نیازمند تلاش و تعهد شخصی است. برخی از ثروت برای جذب پارتنر یا به دست آوردن دوستی های جعلی استفاده می کنند. با این حال، چنین روابطی که بر اساس سودمندی بنا شده اند نه درک متقابل. بنابراین سطحی و کوتاه مدت هستند. در مقابل، صرف زمان و مراقبت در روابط منجر به قدردانی و حمایت متقابل در طول زمان می شود که آن را با پول نمی‌ توان به دست آورد.

آرامش روانی

ثروت با تمام فوایدی که دارد، باعث ناآرامی و نارضایتی می شود. فشار ناشی از سبک زندگی مرفه استرس‌آور است. هر چقدر هم که درآمد داشته باشیم، همیشه چیزی جدیدتر یا جذاب‌تر دور از دسترس است. در نتیجه، ثروتمندان به اندازه هر دیگران از مشکلات اضطراب و اعتیاد رنج می برند. در مقابل، ذهن آگاهی، خوش بینی و قدردانی به آرامش روانی بدون تکیه بر پول منجر می شود.

زمان

ضرب المثل "وقت طلاست" نشان می دهد چگونه زمان را صرف پول درآوردن می کنیم اما فراموش می کنیم که زمان قابل جایگزینی نیست. پول، لحظه‌های از دست رفته با عزیزان را جبران نمی کند یا جوانی را باز نمی گرداند. با این وجود، مردم بیشتر وقت خود را صرف کسب دستمزد بالاتر به قیمت رفاه شخصی می کنند، اما با این حال، پشیمانی در بستر مرگ به دلیل کسب درآمد بسیار کم است و فقط برای زمانی که با خانواده و دوستان از دست می‌دهید، تاسف می‌خورید.

احترام

احترامی که از ثروت ناشی شود سطحی و مشروط است. در مقابل، افرادی که بر دیگران تأثیر مثبت می گذارند، به جای موجودی بانکی، به شخصیت آن‌ها احترام گذاشته می شود. مانند انسان‌هایی که نام آن‌ها به دلیل پایبندی به اصول، شجاعت و مشارکت فداکارانه آن‌ها بر جای مانده، نه برای ثروتی که به دست آوردند. چنین احترامی فراتر از هر ارزش پولی است.

استعداد ژنتیکی

همه ما با استعدادها و قدرت‌های متفاوت به دنیا می آییم. به عنوان مثال، ورزشکاران در سطح جهانی از خانواده‌های معمولی بیرون می آیند تا استعدادهای باورنکردنی را به نمایش بگذارند. اگر آنها هرگز به توانایی‌های خود پی نمی بردند، هیچ پولی نمی توانست آن‌ توانایی‌ها را یک شبه خلق کند.

سلامتی

سلامتی و طول عمر به عواملی مانند ژنتیک و سبک زندگی بستگی دارد تا تنها به پول. انتخاب‌های شخصی نقش بسیار مهمی دارند. بسیاری از افراد مشهور و مدیران ثروتمند از طریق سوء مصرف مواد و سایر رفتارهای بی پروا به سلامت خود آسیب می رسانند.

در همین حال، افرادی که دارای سبک زندگی نرمال ​​هستند، غذا های مغذی می خورند، از مواد مخدر اجتناب می کنند، به طور منظم ورزش می کنند و استرس را به درستی مدیریت می کنند، می توانند زندگی طولانی و پرنشاطی داشته باشند.

خودآگاهی

پول می تواند به جاه طلبی‌های مادی کمک کند، اما رشد درونی به درون‌نگری بستگی دارد. روانشناسان متذکر می شوند یافتن هدف، خودآگاهی و بلوغ به تفکر صادقانه در خود، رویارویی با نقاط قوت، ضعف و باورهای عمیق بستگی دارد. این به معنای دوری از فشارهای مادی است که خود واقعی ما را پنهان می کند.

معنویت

بیشتر سنت‌های معنوی تعلیم می‌دهند که ثروت دنیوی فقط شادی موقتی را فراهم می‌کند و رضایت پایدار با فراتر رفتن از خواسته‌های بیرونی می‌آید. 

تاثیرگذار بودن

بزرگ‌ترین میراث‌ها از اعمال مثبت ناشی می‌شوند تا پول‌های ذخیره شده یا املاک. افراد با ثروت معمولی هم می توانند از طریق هدف و حسن نیت تأثیرات مثبت قابل توجهی بر اطرافیان بگذارند. والدین را در نظر بگیرید که با فداکاری‌های فراوان از کودکان حمایت می‌ کنند تا به آموزش و رشد آن‌ها کمک کنند.برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان