ضرر های روانی ویژگی شخصیت گربه ماهی / وقتی پرچم های قرمز بالا می رود

خط سلامت: کسانی که دارای ویژگی شخصیت سه گانه تاریک هستند، با احتمال بیشتری اقدام به سوء استفاده از دیگران می کنند.

ضرر های روانی ویژگی شخصیت گربه ماهی / وقتی پرچم های قرمز بالا می رود

به گزارش خط سلامت افرادی که امتیاز بالایی برای ویژگی‌ شخصیت سه گانه تاریک از جمله خودشیفتگی، ماکیاولیسم، جامعه ستیزی دارند، به احتمال زیاد به رفتارهای دستکاری و استثمار می‌پردازند.

ویژگی شخصیت و قرار ملاقات

قرار آنلاین عشق را متحول کرده است و فرصت های بیشتری برای ملاقات ایجاد کرده است. با این حال، در کنار مزایا، خطر سوء استفاده، آزار و اذیت و استثمار نیز وجود دارد.

ارقام هشداردهنده مؤسسه جرم شناسی استرالیا نشان می دهد از هر چهار کاربر استرالیایی سه نفر در پنج سال گذشته خشونت جنسی را تجربه کرده اند.

ویژگی شخصیت و گربه ماهی

یکی از این آسیب‌ها رفتاری موسوم به گربه ‌ماهی است. زمانی که شخصی هویتی را با هدف فریب دادن و استثمار دیگران ایجاد می‌کند یا می‌دزدد.

این ویژگی ها چیست و چگونه می توانید یک کلاهبرداری بالقوه عاشقانه را تشخیص دهید؟

گربه‌ماهی و ماهیگیری جدید

چیزی که گربه‌ماهی را از سایر کلاهبرداری‌های آنلاین متمایز می‌کند، مدت‌هایی است که گربه‌ ماهی‌ها برای فریب دادن و سوء استفاده از اهداف خود طی می‌کنند. اغلب، این شامل برقراری روابط بلند مدت می‌شود.برخی ازاین روابط بیش از یک دهه طول می‌کشد .

برای بسیاری از این کلاهبرداری ها، هدف اغلب بهره برداری مالی است. طبق گزارش در استرالیا استرالیایی ها در سال 2019 حدود 4000 کلاهبرداری عاشقانه را گزارش کرده اند که برای استرالیایی ها بیش از 28 میلیون دلار استرالیا هزینه داشته است . در سال 2021، این رقم کمی بیش از 56 میلیون دلار بود .

با این حال، همه کلاهبرداری های گربه ماهی شامل بهره برداری مالی نمی شوند. در برخی موارد به نظر می رسد که هیچ دلیل واقعی برای اینکه قربانی - بازمانده مورد استثمار روانی و دستکاری قرار گرفته باشد وجود نداشته باشد شکلی که محققان آن را گربه ماهیگیری اجتماعی نامیده اند .

تجربه گربه ‌ماهی صدمات روانی و مالی قابل توجهی را به قربانی - بازمانده وارد می کند.

شخصیت سه گانه تاریک

در این مطالعه خود نمونه ای متشکل از 664 شرکت کننده (55.8٪ مرد، 40.3٪ زن، 3.9٪ که جنسیت شان را اعلام نکردند) را از طریق رسانه های اجتماعی به کار گرفته و از شرکت کنندگان خواسته شد مشخص کنند چند بار رفتارهای مرتبط با گربه ماهی را مرتکب شده اند. این شامل «من کلاهبرداری های آنلاین را سازماندهی می کنم» و «من اطلاعات شخصی نادرست را به صورت آنلاین به منظور جذب دوستان یا شرکای عاشقانه ارائه می کنم" بود.

همچنین شرکت‌کنندگان بر اساس طیف وسیعی از ویژگی‌های شخصیت که معمولاً با رفتار ضداجتماعی مرتبط است، ارزیابی شدند، که به عنوان شخصیت سه گانه تاریک شناخته می‌شود و شامل : خودشیفتگی (خود بزرگ بینی، استحقاق)، سایکوپاتی (بی رحمی، همدلی کم)، سادیسم (لذت بردن از آسیب رساندن به دیگران) و ماکیاولیسم (استراتژیک و محاسبه گر) است.

دریافتیم افرادی که رفتارهای گربه‌ماهی را انجام می‌دهند، روان‌پریشی بالاتر، سادیسم بالاتر و خودشیفتگی بالاتری داشتند. به ویژه سادیسم پیش بینی کننده بسیار قوی رفتارهای گربه ماهی بود و مردان بیشتر از زنان گربه‌ ماهی دارند.

یکی از آسیب‌ها ی گربه ‌ماهی‌ زمانی است که شخصی هویتی را با هدف فریب دادن و استثمار دیگران ایجاد می‌کند یا می‌دزدد.

دانستن اینکه چرا مردم ممکن است گربه‌ماهی‌ باشند، می‌تواند به قربانیان گربه ‌ماهی کمک کند. تحقیقات قبل نشان می‌دهد کسانی که رفتار گربه ‌ماهی دارند از تنهایی، نارضایتی از ظاهر فیزیکی، کاوش هویت و …رنج م یبرده اند.

6 نشانه کلاهبرداری عاشقانه

افرادی که رفتارهای گربه ‌ماهی را مرتکب می‌شوند به احتمال زیاد سنگدل، خودپسند، فاقد همدلی هستند و مهم تر از همه از آسیب رساندن به دیگران لذت می‌برند. این نشان می دهد همه گربه ماهی ها لزوماً نسبت به آسیبی که می توانند ایجاد کنند بی تفاوت نیستند. در واقع برای برخی، آسیب می تواند هدف باشد.

راه‌های عملی دیگری برای شناسایی یک کلاهبرداری عاشقانه آنلاین وجود دارد. شش نشانه از یک سناریوی گربه ‌ماهی وجود دارد:

آنها ابتدا با شما تماس می گیرند. برای قربانی - بازمانده تماس اولیه غیرعادی است. به طور معمول، گربه ماهی اولین تماس را برقرار می کند.

آنها بیش از حد خوب هستند. پروفایل عالی، خوش تیپ، تحصیل کرده و ثروتمند. گربه ماهی می خواهد خوب به نظر برسد و شما را جذب کند.

عاشق بمباران

خود را برای پایه ای که قرار است روی آن گذاشته شود آماده کنید. گربه ماهی شما را با تعارف وعشق پر می کند. سخت است که با این میزان توجه گیر نیفتیم.

هرگز تماس نمی گیرند

بعد از دوره ای همیشه چیزی وجود دارد که مانع تماس‌های تلفنی، تماس‌های ویدیویی و جلسات می‌شود.

ارتباط عجیب

ممکن است اشتباهات تایپی، پاسخ های تاخیری یا مبهم وجود داشته باشد.

پول می خواهند

پول همیشه هدف گربه ماهی نیست اما هر یک از علائم بالا همراه با درخواست پول یک پرچم قرمز است. قبل از صحبت با روانشناس بالینی هیچ تصمیمی نگیرید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان