3 زنگ خطر برای رابطه دوستانه / مرگ روابط قابل پیش بینی است

خط سلامت: داشتن رابطه دوستانه به سلامت روان شما کمک می کند. دوست کسی است که شما می توانید عمیق ترین احساسات خود را با او به اشتراک بگذارید.

3 زنگ خطر برای رابطه دوستانه / مرگ روابط قابل پیش بینی است

به گزارش خط سلامت همه رابطه دوستانه طوری طراحی نشده اند که تا آخر عمر ادامه داشته باشند و اکثر دوستی ها از نظر زمانی محدودیت دارند. محققان اعلام کرده اند برخی از نشانه ها در رابطه دوستانه ، اعلام می کنند زمان پایان رابطه فرارسیده است.

پایان رابطه دوستانه نزدیک

اگر احساس می‌کنید رابطه دوستانه شما ضعیف شده است و نه تنها به سلامت روان شما کمک نمی کند بلکه باعث احساس ناامنی در شما می شود، احتمالا زمان پایان رابطه دوستانه فرارسیده است.

محققان اعلام کرده اند، سه نشانه مهم وجود دارد که پایان یک رابطه دوستانه را پیش بینی می کند. این نشانه ها عبارتند از:

اشتراک خبرهای خوب بدون واکنش صمیمانه

یکی از نشانه های رابطه دوستانه این است که دوست صمیمی، پس از شنیدن خبر خوب از جانب شما، خوشحال می شود. دوستانی که به طور مداوم با منفی نگری و حسادت واکنش نشان می دهند یا در هنگام به اشتراک گذاشتن اخبار خوشحال کننده هیجان کمی نشان می دهند، احتمالاً به سلامت روان شما کمک نمی کنند. اگر متوجه الگوی پرخاشگر منفعل یا خصومت غیرمستقیم شدید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که رابطه دوستانه خود را مورد ارزیابی مجدد قرار دهید.

بی توجهی در رابطه دوستانه

رابطه دوستانه سالم، به شما و شرایط روحیتان اهمیت می هد. دوستی که همیشه در مورد خودش صحبت می کند و هرگز در مورد شما نمی پرسد، اهمیت شما را در رابطه کمرنگ کند. روابط یک طرفه، خسته کننده هستند و منجر به احساس درماندگی می شوند.

نقش بازی کردن در رابطه دوستانه

در رابطه دوستانه مهم است، شما را همان طور که هستید بپذیرند. اگر احساس می‌کنید دایما در رابطه خود باید جنبه‌هایی از خود را پنهان کنید یا به اصطلاح نقش بازی کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که این دوستی را دوباره ارزیابی کنید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان