5 شیوه بی نظیر برای افراد بی خواب / روانشناسان آخرین تکنیک ها را ارائه دادند

خط سلامت: خواب کافی، یک عاملی اساسی در تامین سلامت روان است. آغاز یک روز خوب و با کیفیت تا حد زیادی به کیفیت خواب شبانه بستگی دارد.

5 شیوه بی نظیر برای افراد بی خواب / روانشناسان آخرین تکنیک ها را ارائه دادند

به گزارش خط سلامت خواب کافی ، علاوه بر تقویت تمرکز و عملکرد منجر به تناسب اندام و سلامتی جسم می شود. اغلب انسان ها برنامه روزانه خود را طوری ترتیب می دهند که هر شب هشت ساعت خواب کامل داشته باشند، اما در دنیای پرشتاب امروز، گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد و افکار مختلف شب های زیادی فرد را بیدار نگه می دارد؛ بااین حال برخی تکنیک ها به ما کمک می کند کمبود انرژی ناشی از بی خوابی را جبران کنیم.

بی خوابی و افزایش انرژی

مسئولیت های مختلف و فکر کردن به آن ها امکان خواب کافی را از فرد سلب می کند. اگر به هر دلیلی خواب کافی نداشته باشید لازم است از تکنیک های جبرانی جهت کسب انرژی استفاده کنید. چند تکنیک که باعث می شود فرد علیرغم فقدان خواب کافی ، انرژی لازم داشته باشد عبارتند از:

بی خوابی و نوشیدنی

در صورت نداشتن خواب کافی روز بعد آب فراوانی مصرف کنیدزیرا تشنگی مساوی با خستگی شدید است، مصرف آب باعث آبرسانی مجدد و بیدار شدن اندام های شما می شود و احساس شادابی را افزایش می دهد. همچنین مطالعات نشان داده است مقدار متوسط کافئین باعث نشاط، کاهش استرس و تقویت عملکرد می شود. اگر اهل قهوه نیستید؛ چای سیاه یا ماچا را امتحان کنید. بهتر است بعد از ساعت 2 بعد از ظهر قهوه مصرف نکنید تا دچار بی خوابی شبانه نشوید.

بی خوابی و بشقاب سالم

اگر خواب کافی نداشتید، تغذیه مناسب انرژی مورد نیاز را به شما برمی گرداند. روز خود را با یک صبحانه سبک که حاوی سبزیجات است شروع کنید. سبزیجات منبعی سرشار از مواد معدنی است. تحقیقات نشان داده چربی های سالم مانند آنچه در آووکادو وجود دارد عملکرد مغز را بهبود می بخشد. وجود پروتئین در وعده های غذایی به تامین انرژی بدن کمک می کند.

بی خوابی و ورزش

خواب کافی و ورزش دو راه موثر برای افزایش سطح انرژی هستند. اگر خواب با کیفیتی نداشتید، ورزش تکنیک مناسبی برای شروع یک روز خوب است. ورزش باعث افزایش گردش خون و در نهایت افزایش انرژی می شود. حتی یک پیاده روی 10 دقیقه ای به شما کمک می کند، احساس انرژی بیشتری داشته باشید. بهتر است ورزش را در فضای باز انجام دهید، زیرا نور خورشید سطح ویتامین D بدن را افزایش می دهد و باعث شادابی می شود.

بی خوابی و کار

درصورت نداشتن خواب کافی ، سعی کنید روز بعد روی بی خوابی و خستگی تمرکز نکنید. به کار خود ادامه دهید و برنامه های غیر ضروری را حذف کنید و به خود سخت نگیرید. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان