4 راهکار ساده که خواب آرام را هدیه می کند

خط سلامت: بهداشت خواب، یکی از عوامل موثر بر سلامت روان است. تحقیقات علمی در زمینه خواب منجر به شکل گیری مجموعه ای از دستورالعمل ها شده است؛ این دستورالعمل ها که تحت عنوان بهداشت خواب از آن ها یاد می شود زندگی متعادل، روان سالم و روابط مثبت و پربازده  را برای شما به ارمغان می آورد.

4 راهکار ساده که خواب آرام را هدیه می کند

به گزارش خط سلامت بهداشت خواب نکات ظریف و ساده ای را در بر می گیرد که با گذشت زمان منجر به تغییرات اساسی در زندگی می شود.

بهداشت خواب چه مواردی را در بر می گیرد؟

بهداشت خواب با رعایت یک سری نکات ساده تامین می شود. متخصصان خواب توصیه می کنند، وسایلی مانند گوشی، لپتاپ و تبلت را از اتاق خواب خارج کنید. با این وجود مطالعات نشان می دهد که بیش از 80 درصد انسان ها یک ساعت قبل از خواب از تلفن خود استفاده می کنند.

جهت تامین بهداشت خواب توصیه می شود در تختخواب غذا نخورید و حتی مطالعه نکنید تا فرایند شرطی سازی در شما شکل بگیرد و بطور ناآگاه تختخواب را با یک خواب آرام تداعی کنید.

متخصصان خواب ، به این نتیجه رسیده اند بهتر است گوشی موبایل را هنگام خواب شب، بیرون از اتاق به شارژ بزنید. کنار گذاشتن گوشی را مانند مسواک زدن به یک روتین شبانه تبدیل تا به مغز سیگنال دهید که زمان استراحت فرا رسیده است. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان