خوش شانسی: ۵ وسیله که اگر باشد خوش شانسی و ثروت می آورد

خط سلامت : خوش شانسی یکی از دغدغه های ذهنی خیلی از افراد است و به این علت دائم به دنبال رسیدن به آن هستند با هر شرایطی که بتوانند.

خوش شانسی: ۵ وسیله که اگر باشد خوش شانسی و ثروت می آورد

خوش‌شانسی  و انرژی مثبت داشتن اگر چه این روزها خیلی مورد توجه و استقبال گروهی از افراد قرار دارد اما باید گفت که این افکار مربوط به روانشناسی زرد است و هیچ پشتوانه علمی ندارد. در این مطلب چند سمبل که نماد خوش شانسی شناخته می شود را بخوانید.

شبدر چهاربرگ

شبدر به عنوان نماد باستانی قوم سلت، نمادی همیشه حاضر در ایرلند میباشد. در فرهنگ مدرن امروز نیز نشانه ای از خوش شانسی به حساب می آید. شبدر دارای سه برگ میباشد و عموما با سه برگ یافت می شود.

باور برخی بر این است که هر برگ نمادی از چیزی است:

برگ نخست: برای ایمان،

برگ دوم: برای شادی، 

سوم: عشق و

برگ چهارم: شانس

چشم شیطان

وسایلی که خوش شانسی می آورد، چشم شیطان یا همان چشم زخم در 2 رنگ سبز و آبی وجود دارد. چشم شیطان امواج منفی را گرفته وخیر و برکت از خود به جای می گذارد. چشم شیطان یا همان چشم زخم را بر سر در خانه ها آویز می شود.

سکه

سکه های چینی با شکل متفاوت از سکه های دیگر نماد خوش شانسی شناخته شده اند این سکه با حفره ای در دل خود خوش شانسی و بخت و روزی فراوان به دارندگانش خواهد داد.

کفش دوزک

وسایلی که خوش شانسی می آورد، میگویند اگر روی کسی بنشیند برای او خوش شانسی و بخت و اقبال می آورد.در بعضی کشورها کفش دوزک را نماد رهایی از بیماری می دانند.

نعل اسب

وسایلی که خوش شانسی می آورد، در اروپا و آمریکا نعل اسب را به عنوان وسیله ای برای شانس آوردن استفاده می کنند. به گفته برخی کارشناسان این موضوع از اسپانیای قدیم (اندلس) وارد اروپا و بعد وارد آمریکا شده است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: چشمک

 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان