تشخیص عجیب بزها برای شادی و عصبانی بودن انسان ها

خط سلامت: شادی یک صفت ویژه برای زندگی افراد است که معمولا به دلیل رضایت از زندگی ایجاد می شود.

تشخیص عجیب بزها برای شادی و عصبانی بودن انسان ها

شادی روح افراد را با نشاط و پر انرژی نگه می دارد و باعث می شود همیشه به دیگران احساس مثبت منتقل کنند. 

به گزارش خط سلامت در مطالعه ای جدید بز ها می توانند از طریق صدا حالات شادی یا خشم در انسان را تشخیص دهند.

شادی ، تشخیص آن

شادی انسان ها از رفتارهایی که انجام می دهند نمایان می شود. براساس تحقیق یک تحقیق در دانشگاه هنگ کنگ، بزها احتمالاً به‌دلیل ارتباط طولانی مدت خود با انسان‌ها، نسبت به علائم صوتی ما حساسیت پیدا کرده باشند. به گفته دانشمندان، هنگامی که صدای انسان‌ها از حالت شاد به خشمگین تغییر پیدا می‌کند، بزها به‌مدت طولانی‌تری به منبع صدا نگاه می‌کنند.

پروفسور مک‌الیگوت می‌گوید:

«این مطالعه اولین شواهد در این رابطه را ارائه می‌کند که بزها می‌توانند بین نشانه‌های بیان‌شده در صدای انسان، تمایز قائل شوند. همچنین نشان می‌دهد که دام‌ها به نشانه‌های احساسی انسان حساس هستند.»

هدف دانشمندان از انجام این مطالعه، تکمیل تحقیقات گذشته بوده است. در تحقیقات قبلی مشخص شده بود که بزها می‌توانند عبارات احساسی انسان را درک کنند و حیوانات همراه، مانند سگ و اسب تنها حیواناتی نیستند که نشانه‌های مختلف چهره انسان را درک می‌کنند.

مک‌الیگوت و تیمش همچنین نشان داده‌اند که بزها با اطلاعات مربوط به هویت فردی و تجربیات عاطفی که داشته‌اند، صدای خود را رمزگذاری می‌کنند.

تشخیص حالات انسان توسط بز ها

در این آزمایش، بزها به مجموعه‌ای از صداهای ضبط‌شده گوش داده‌اند که یک نمونه از آن‌ها به‌صورت شاد و دیگری به‌صورت عصبانی بیان شده است. سپس پخش صداها از فاز مثبت به منفی (یا برعکس) تغییر پیدا کرده است.

نتایج این آزمایش نشان می‌دهد که 75 درصد از بزهایی که پس از تغییر صدا به گوینده نگاه کرده‌اند، این کار را برای زمان طولانی‌تری انجام می‌دهند که نشان می‌دهد، تغییر حالت صدای پخش‌شده را درک کرده‌اند. البته این موضوع در تمام بزها مشاهده نشده است و به گفته دانشمندان، تفاوت توانایی‌های شناختی بزها در این زمینه نقش دارد.

علاوه بر این، هنگام قرار گرفتن بزها در معرض تغییرات صدا، هیچ تغییر فیزیولوژیکی قابل توجهی مانند افزایش ضربان قلب در آن‌ها مشاهده نشده است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان