میزان ویتامین D در زنان بر چاقی و حافظه آنان چه تاثیری دارد؟

خط سلامت: ویتامین D از انواع ویتامین های ضروری بدن است که از طریق نور خورشید و مواد غذایی جذب بدن می شود.

میزان ویتامین D در زنان بر چاقی و حافظه آنان چه تاثیری دارد؟

ویتامین D در استحکام استخوان ها و سلامت قلب نقش مهمی را ایفا می کند و برای افراد مسن یک ویتامین مهم در نظر گرفته می شود.

به گزارش خط سلامت ویتامین D  بر عملکردهای شناختی مغز تاثیر می گذارد.

ویتامین D و عملکرد های شناختی

ویتامین D که به دلیل نقش حیاتی آن در سلامت استخوان‌ها شناخته می شود، می تواند از طریق نور خورشید و مکمل‌ها به دست آید. همچنین اعتقاد بر این است که بر عملکرد مغز تاثیر می‌گذارد.

مطالعه دانشگاه راتگرز آمریکا به طور خاص تاثیر ویتامین D بر حافظه و زمان واکنش را در زنان دارای اضافه وزن و چاق بین 50 تا 70 سال بررسی کرد. شرکت کنندگان به سه گروه تقسیم شدند.

گروه اول دوز توصیه شده روزانه 600 واحد (IU) ویتامین D را به مدت یک سال مصرف کردند. گروه دوم 2هزار واحد در روز و گروه سوم 4هزار واحد در روز مصرف می کردند.

محققان دریافتند زنانی که روزانه 2هزار واحد ویتامین D مصرف می کردند، بهبودهایی در حافظه و یادگیری داشتند. با این حال معلوم شد که میزان واکنش آن ها به رویدادهای اطراف تفاوت دارد.

در گروه 2هزار واحد در روز، روندی به سمت زمان‌های واکنش کندتر وجود داشت و در گروه 4هزار واحد، زمان واکنش به طور قابل‌توجهی کندتر بود. این کاهش زمان واکنش مهم است زیرا ممکن است خطر بالا بردن عدم تعادل و افتادن هنگام راه رفتن و شکستن استخوان‌ها را به ویژه در افراد مسن افزایش دهد.

رژیم غذایی و زوال عقل

علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که یک رژیم غذایی با فیبر بالا ممکن است خطر زوال عقل را کاهش دهد و برخی آنتی اکسیدان ها می توانند به کاهش خطر زوال عقل کمک کنند.

این تحقیقات در مجله گرونتولوژی (Journals of Gerontology) دانشگاه نیوجرسی منتشر شده است. این تحقیق از این لحاظ مهم است که آخرین نمونه علمی تاثیر ویتامین D بر افراد مسن را نشان می‌دهد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: اطلاعات آنلاین

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان