با اعتماد به نفس صحبت کنید + 7 راه ساده

خط سلامت: اعتماد به نفس یک ویژگی قابل تمرین و یادگیری است که باعث می شود افراد ارتباطات خود را گستره کنند و از این ویژگی برای پیشرفت حرفه ای و فردی خود استفاده کنند.

 با اعتماد به نفس صحبت کنید + 7 راه ساده

اعتماد به نفس را می توان با انجام برخی کارهای ساده تقویت کرد. افراد با اعتماد به نفس بالا در موقعیت های کاری خود سریع تر به موفقیت دست پیدا می کنند.

به گزارش خط سلامت تکنیک های مختلفی برای تقویت اعتماد به نفس در زمان سخنرانی وجود دارد.

اعتماد به نفس و تکنیک ها

اعتماد به نفس خود را با استفاده از تکنیک های زیر در زمان سخنرانی در جمع افزایش دهید:

داشتن اطلاعات کامل

اعتماد به نفس در سخنرانی عمومی اغلب از شایستگی ناشی می شود. اگر در مورد مطالب خود مطمئن نیستید، نمی توانید به طور موثر دیگران را متقاعد کنید.

به عنوان یک سخنران، وظیفه شما این است که در موضوع مورد نظر متخصص باشید. این بدان معنا نیست که شما باید تک تک جزئیات را بدانید، اما باید درک قوی از نکات کلیدی داشته باشید و آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

تمرین 

تمرین کلید صحبت کردن با اعتماد به نفس است. بارها و بارها جلوی آینه تمرین کنید. صدای خودتان را ضبط کنید تا ببینید کجا باید پیشرفت کنید. با گذشت زمان، بهتر می‌شوید.

 زبان بدن

این فقط چیزی نیست که شما می گویید، نحوه بیان آن نیز مهم است. آیا می دانستید که تا ۹۳ درصد از ارتباطات غیرکلامی است؟ این شامل زبان بدن، حالات چهره و لحن صدای شما می شود.

رفتار فیزیکی شما می تواند پیام شما را تقویت یا تضعیف کند. اگر با دستانتان خمیده اید، ممکن است حالت تدافعی یا بی علاقگی به نظر بیایید، مهم نیست چقدر کلماتتان مطمئن هستند.

راست‌قامت بایستید، تماس چشمی برقرار کنید و از حرکات طبیعی برای تقویت خود استفاده کنید. این سیگنال های ظریف می توانند اعتماد به نفس را منتقل کنند و شما را متقاعدتر کنند.

 مکث

باور کنید یا نه، سکوت می تواند ابزار قدرتمندی در سخنرانی شما باشد.

وقتی به درستی استفاده می شود، مکث ها می توانند به مخاطبان شما فرصت دهند تا نکات شما را هضم کنند، پیش بینی ها را افزایش دهند و بر پیام های کلیدی تأکید کنند.

بسیاری از ما در سخنرانی های خود عجله می کنیم. اما صحبت کردن با سرعت سرسام آور ممکن است به نظر برسد که به آنچه می گویید اطمینان ندارید.

آهسته تر. نفس بکشید. مکث را در آغوش بگیرید. ممکن است در ابتدا احساس ناخوشایندی داشته باشید، اما با تمرین، متوجه خواهید شد که این لحظات سکوت می تواند تاثیر زیادی بر نتیجه کلی شما داشته باشد.

 ارتباط با مخاطب

صحبت کردن با اعتماد به نفس فقط به معنای ارائه سخنرانی شما نیست. این همچنین در مورد ارتباط با مخاطبان است.

یکی از راه های انجام این کار استفاده از مثال ها یا داستان های مرتبط است. مردم بیشتر احتمال دارد که اطلاعات را زمانی که به داستانی مرتبط است که می توانند با آن ارتباط برقرار کنند، درگیر شوند و به خاطر بسپارند.

اعتماد به پیام خود

صحبت کردن با اعتماد به نفس از جایی معتبر می آید. شما باید واقعاً به آنچه می گویید ایمان داشته باشید.

اگر به پیام خود علاقه مند هستید، نشان می دهد. اشتیاق و اعتقاد شما می تواند الهام بخش و جذب مخاطبان شما باشد به گونه ای که واقعیت ها و ارقام به تنهایی نمی توانند.

پس از صمیم قلب صحبت کنید. به آنچه می گویید ایمان داشته باشید. صداقت و اعتقاد شما به شما سطحی از اعتماد به نفس می دهد که قابل جعل نیست. و این واقعا قانع کننده است.

آمادگی برای سوالات

مهم نیست که چقدر موضوع خود را می دانید، همیشه این احتمال وجود دارد که یکی از مخاطبان شما سؤالی بپرسد که شما را غافلگیر کند.

به راحتی در این لحظات احساس گیجی می کنید، به خصوص اگر از قبل عصبی هستید. اما آمادگی برای سوالات غیرمنتظره می تواند اعتماد به نفس زیادی به شما بدهد.

قبل از سخنرانی، سعی کنید سوالاتی که ممکن است مخاطبان شما بپرسند را پیش بینی کنید. پاسخ های خود را تمرین کنید تا غافلگیر نشوید. و به یاد داشته باشید، گفتن "نمی دانم" گاهی اوقات اشکالی ندارد. صداقت همیشه بهتر از تلاش برای بلوف کردن راه خود از طریق پاسخ است.

اعتماد به نفس یک حالت ایستا نیست، بلکه یک سفر مداوم پر از رشد و فرصت های یادگیری است. پس به تمرین ادامه دهید، به پالایش ادامه دهید و مهمتر از همه، به خودتان ایمان داشته باشید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: راهنماتو

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان