5 ویژگی افراد با هوش پایین که سریع می توانید بشناسید

خط سلامت: هوش پایین باعث می شود افراد در مقابل مسائل زندگی شکست بیشتری را متحمل شوند. افراد با هوش پایین همیشه حق به جانب هستند و مسئولیت پذیر نیستند.

5 ویژگی افراد با هوش پایین که سریع می توانید بشناسید

هوش پایین افراد را در تصمیم گیری ها دچار مشکل می کند زیرا نمی توانند انتخاب هایی معقولانه و منطقی داشته باشند.

به گزارش خط سلامت افراد با هوش کم عادت های رفتاری خاصی دارند.

هوش پایین و نشانه های رفتاری

هوش پایین در افراد با عادات رفتاری زیر بروز می کند:

افراد با هوش پایین دیگران را به خاطر اشتباهات خودشان سرزنش می‌کنند.

افراد باهوش پایین بسیار پر سر و صدا و غیرحرفه‌ای برای اشتباهات خود، دیگران را سرزنش می‌کنند؛ کاری که افراد باهوش هرگز انجام نمی‌دهند. اگر دائماً اشتباهات خود را به گردن دیگران بیندازید، خیلی سریع خود را به‌عنوان کسی نشان خواهید داد که شخصیت قابل احترامی ندارد. اما افراد باهوش می‌دانند که اشتباهات، فرصتی برای یادگیری و انجام بهتر کارها در دفعات بعدی است.

افراد با هوش پایین همیشه حق دارند

در موقعیت‌های درگیری و اختلاف، افراد با هوش پایین در قرار دادن خود به جای همتایان خود و درک استدلال‌های آن‌ها مشکل دارند. علاوه بر این، آن‌ها نمی‌توانند استدلال‌ها را در مذاکرات خود وارد کنند و احتمالاً در نظر خود تجدید نظر کنند.

نشانه بارز هوش، توانایی دیدن و درک چیزها از زوایای مختلف است. علاوه بر این، افراد باهوش همیشه ذهن خود را به روی اطلاعات و پارامترهای جدید باز می‌کنند.

افراد با هوش پایین برای پافشاری بر دیدگاه خود، کاملاً مستقل از استدلال‌های معتبر طرف مقابل، بی انتها به بحث می‌پردازند. البته این بدان معنا نیست که افراد باهوش همیشه به طور خودکار با دیگران موافق هستند. با این حال، آن‌ها با دقت گوش می‌دهند و تمام استدلال‌های ارائه شده در راه تصمیم گیری خود را می‌سنجند.

افراد با هوش پایین به درگیری با خشم و پرخاشگری واکنش نشان می‌دهند

همه ما، حتی افراد باهوش، گاهی اوقات واقعا عصبانی می‌شویم. با این حال، برای افراد باهوش کمتر، زمانی که همه چیز آنطور که می‌خواهند پیش نمی‌رود، پرخاشگری یک واکنش استاندارد است. زمانی که احساس می‌کنند دیگر کنترل موقعیت را آنطور که مطلوبشان است ندارند، تمایل دارند از خشم و رفتار پرخاش برای رساندن حرف خود استفاده کنند.

افراد باهوش پایین نیازها و احساسات دیگران را نادیده می‌گیرند

افراد باهوش معمولاً در قرار دادن خود به جای دیگران بسیار خوب هستند. به این ترتیب، درک دیدگاه همتای خود برای آن‌ها دشوار نیست. با این حال، افراد با هوش پایین به سختی می‌توانند تصور کنند که دیگرانی هستند که تصور متفاوتی نسبت به آن‌ها دارند و بنابراین نمی‌توانند با چیزی غیر از نظر خود موافق باشند.

هر یک از ما هر از گاهی خودخواه می‌شویم، این کاملا طبیعی و انسانی است. فقط مهم است که تعادل بین نیاز به دنبال کردن اهداف و خواسته‌های خود و نیاز به احترام به احساسات همنوعانمان برقرار باشد.

افراد با هوش پایین فکر می‌کنند از همه بهتر هستند

افراد باهوش سعی می‌کنند به دیگران انگیزه بدهند و به آن‌ها کمک کنند. آن‌ها این کار را انجام می‌دهند، زیرا نمی‌ترسند تاثیر بدی روی جایگاه خودشان بگذارد. آن‌ها اعتماد به نفس سالمی دارند و به اندازه کافی باهوش هستند که توانایی‌های خود را قضاوت کنند.

افراد با هوش پایین تمایل دارند دیگران را تحقیر کنند تا خود را بهتر نشان دهند. آن‌ها معتقدند که بالاتر از دیگران هستند و به سرعت و با تعصب واکنش نشان می‌دهند. این نشانه هوش نیست.

بسیاری از زیست شناسان بر این باورند که توانایی انسانی ما برای همکاری عامل اصلی تکامل ما بوده است؛ بنابراین شاید بزرگترین نشانه هوش، کار خوب با افراد دیگر باشد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان