آب کردن چربی شکم و پهلوها با 8 عادت صبحگاهی|داشتن شکم صاف با این عادت ها ممکن است

خط سلامت: افزایش وزن با افزایش چربی در نقاط مختلف بدن همراه است. افزایش وزن ریسک ابتلا به انواع بیماری ها را نیز افزایش می دهد.

آب کردن چربی شکم و پهلوها با 8 عادت صبحگاهی|داشتن شکم صاف با این عادت ها ممکن است

افزایش وزن در برخی افراد منجر به چاقی موضعی یعنی جمع شدن چربی در نواحی بالا تنه و یا پایین تنه می شود.

به گزارش خط سلامت اصلاح سبک زندگی در کمک به کاهش وزن اهمیت زیادی دارد.

افزایش وزن و سبک زندگی

افزایش وزن با رژیم غذایی و سبک زندگی مرتبط است. اگر افراد اصلاحاتی در سبک زندگی خود داشته باشند منجر به تناسب اندام و بهبود سلامت کلی می شود. راهکار های زیر برای کاهش وزن توصیه می شود:

عجله نکنید

وقتی صبح ها عجله می کنید و تلاش می کنید به محل کار، دانشگاه یا مدرسه تان دیر نرسید، ممکن است دچار اضطراب شوید. در این شرایط سطح هورمون کورتیزول که مسئولیت پروسه ی اضطراب در بدن را برعهده دارد، بالا می رود. تحقیقات نشان داده این امر منجر به افزایش وزن در میان تنه می شود. بنابراین سعی کنید روتین صبحگاهی خود را با آرامش بیشتری انجام دهید.

یک ورزش مختصر انجام دهید

ورزش کردن به طور حتم یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن است و اگر به عنوان اولین فعالیت صبحگاهی انجام شود، می تواند منبع خوبی هم برای انرژی باشد. به علاوه، اضافه کردن اندکی تمرینات مقاومتی به ورزش صبحگاهی خود می تواند به کاهش چربی شکمی کمک کند.

برای صبحانه پروتئین و فیبر بخورید

تحقیقات نشان داده مصرف بیشتر پروتئین منجر به کاهش چربی های شکمی می شود. بنابراین از وجود محصولات غذایی پروتئینی مانند تخم مرغ در صبحانه ی خود اطمینان حاصل کنید. به علاوه، پژوهش ها می گوید افزایش مصرف فیبر هم تأثیر مثبتی بر از میان رفتن چربی های شکمی دارد.

به جای آب میوه، آب بخورید

بعضی افراد صبح ها برای صبحانه آب میوه می خورند. با این حال، این عادت سالمی نیست. آب میوه مملوء از فراکتوز مایع است که مصرف روزانه ی آن می تواند منجر به افزایش چربی شکمی شود. تحقیقات نشان داده مصرف نوشیدنی های قندی منجر به افزایش چربی در کبد می شود. بنابراین بسیار بهتر است که نیازتان به مایعات را با نوشیدن آب برطرف کنید.

چای سبز بنوشید

گرچه شروع روز با یک لیوان قهوه برای بسیاری جزئی جدایی ناپذیر از روتین صبحگاهی به نظر می رسد اما بهتر است چای سبز را جایگزین آن کنید. چای سبز هم حاوی کافئین است، هم آنتی اکسیدان EGCG که تحقیقات نشان داده می تواند در کاهش چربی شکمی کمک کننده باشد.

ناهار خود را از قبل درست کنید

با این کار می توانید میزان کالری دریافتی خود طی روز را کنترل کنید. وقتی برای غذا خوردن بیرون می روید، ممکن است بسیار بیشتر از مقدار مدنظرتان غذا بخورید. اما کنترل مقدار غذای مصرفی می تواند کمک زیادی به آب شدن چربی ها کند.

بیشتر بخوابید

تحقیقات نشان داده نداشتن خواب کافی منجر به بالا رفتن وزن می شود، امری که ممکن است افزایش چربی شکمی را هم در بربگیرد.

تا محل کارتان پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید

ورزش های هوازی روش بسیار خوبی برای از میان بردن چربی های شکمی هستند. بنابراین دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار، دانشگاه یا مدرسه به جای استفاده از وسایل نقلیه برای داشتن بدنی سالم و متناسب بهتر است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع:چشمک 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان